Bursa'da Junioshow Fuarı'nı 50 ülkeden 25 bin 895 kişi ziyaret etti

Bursa'da Junioshow Fuarı'nı 50 ülkeden 25 bin 895 kişi ziyaret etti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve BEKSİAD işbirliğiyle düzenlenen Junioshow Fuarı'nı 5 günde 50 ülkeden 25.895 iş profesyoneli ziyaret etti.

Bursa'yı, Türkiye ve yakın coğrafyada fuarcılığın merkezi haline getirmek için TÜYAP Bursa Fuarcılık ile güçlerini birleştiren BTSO, 2017 yılına Junioshow Fuarı ile start verdi. 10-14 Ocak tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuar, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe yeni yılın modasını da belirledi. 2017 yılı ilkbahar-yaz tasarımlarının görücüye çıktığı fuar, sektörün tasarım ve inovasyon odaklı büyümesine de öncülük etti.50 ÜLKEDEN FİRMA JUNIOSHOW'DA
Yeni yılda yepyeni bir çehreye kavuşan Junioshow kapsamında Genç Tasarımcılar Yarışması ve Junio Defile düzenlenirken; Bursalı firmaların yeni kreasyonlarının yer aldığı 'Trend Alanı' da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ayrıca BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık iş birliğiyle 50 ülkeden fuara katılan yabancı alıcılarla Bursalı firmaları bir araya getiren alım heyetleri organizasyonu düzenlendi. Ticari Safari ve UR-GE projeleri kapsamında fuara katılan yabancı alıcılar, Bursalı firmalarla önemli iş bağlantıları kurdu.
ÜRETİM TESİSLERİNİ DE İNCELEDİLER
BTSO'nun Ticari Safari Projesi kapsamında Ortadoğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere, Rusya, Avustralya, Kanada ve Türki Cumhuriyetlerden gelen iş dünyası temsilcileri, Bursalı firmaların hem stantlarını hem de üretim atölyelerini yerinde inceleme fırsatı yakaladı. Yabancı alım heyetleri, Türkiye'nin bebe çocuk konfeksiyonu sektöründeki üretim üssü Bursa'da firmalarla da önemli ticari anlaşmalara imza atarak ülkelerine döndü.
SEKTÖRÜN DÜNYAYA AÇILMASINA ÖNCÜLÜK EDİYOR
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, endüstri ve üretim şehri olan Bursa'nın fuarcılık çalışmalarıyla ihracatının ve rekabetçiliğinin daha da güçlendiğini söyledi. Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu sektöründe üretimin yüzde 80'ini tek başına karşılayan Bursalı firmaların BTSO'nun yürüttüğü UR-GE projeleri ve fuarcılık çalışmalarıyla kabuğunu kırarak, dünya pazarlarında önemli bir oyuncu olma yolunda ilerlediğini kaydetti."SEKTÖR KATMA DEĞER ODAKLI BÜYÜYOR"
Bursalı firmaların Junioshow sayesinde yeni ufuklar kazandığını ifade eden İsmail Kuş, "Böyle bir organizasyonu yaparken bizim çıkış noktamız BEKSİAD ile oluşturduğumuz UR-GE Projesi oldu. Fuarlarla birlikte farklı bir vizyona kavuşan firmalarımız, yeni dönemde tasarım anlamında da önemli aşamalar kaydetti. Üretimin merkezi Bursa'mızın, modanın ve tasarımın da merkezi haline gelmesini hedefliyoruz. Sektör temsilcilerimizden gelen yoğun taleple üzerine 2017 yılında fuarımızı iki kez düzenleme kararı aldık. Temmuz ayında Junioshow'u bir kez daha ziyaretçilerle buluşturacağız. Bursa'mızın geleceğini moda ve tasarımla şekillendirdiğimiz bu süreçte projelerimize destek sağlayan ve fuarımızda yer alan tüm firmalarımızı kutluyorum" diye konuştu.FUAR, 50 ÜLKEDEN 25.895 ZİYARETÇİ İLE SEKTÖRDE AVRASYA COĞRAFYASININ MERKEZİ OLDU
Elde ettiği başarı ile 2017 yılından itibaren yılda iki kez düzenlenecek olan Junioshow Fuarı'nı değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, geçen yıla göre yüzde 50 büyüyen fuarı, 200'e yakın yerli üreticinin özel dekor stantlarının yer aldığı 5 ayrı salonda ve toplam 30 bin m2'lik alanda gerçekleştirdiklerini söyledi. Junioshow'la 2017 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını belirten Ersözlü, "İlkbahar - yaz konseptiyle düzenlen fuar, 50 farklı ülkeden gelen iş adamının Bursalı üreticilere verdikleri milyon dolarlık sipariş ile hem bölge hem de ülke ekonomisine katma değer sağlayarak Bursa'nın bebe çocuk konfeksiyonu sektöründe Avrasya coğrafyasının merkezi haline gelmesini sağladı.  Yurt içinden İstanbul, Denizli, Gaziantep ve İzmir başta olmak üzere 41 farklı ilden; yurtdışından ise  Tüyap'ın yurtdışı ofisleri, BTSO Ticari Safari Projesi ve T.C. Ekonomi Bakanlığı UR-GE projeleri kapsamında gerçekleşen organizasyonlar ile Almanya, Afganistan, Azerbaycan, Avustralya, Bangladeş, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Filistin, Gana, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İsrail, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Letonya, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Pakistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Suriye, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela ve Yunanistan'dan gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımızın kurdukları iş bağlantıları sektörün üretimine, rekabetine ve ihracatına büyük katkı sağladı."  diye konuştu.
"SEKTÖR FUARDAN MEMNUN"
BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, ilkbahar-yaz modası ürünlerinin görücüye çıktığı Junioshow Fuarı'nın BTSO liderliğinde yeni bir vizyonla Bursa'ya kazandırıldığını belirtti. Sektörün Junioshow ile tekrar hayat bulduğunu kaydeden Halil Atalay, "Fuar, firmalarımızın tüm beklentilerini karşılayan bir fuar oldu. Fuar boyunca firmalarımız çok önemli iş bağlantıları kurdular. Fuara yalnızca profesyonel ziyaretçilerin davet edilmesi burada çok belirleyici oldu. BTSO, TÜYAP Bursa Fuarcılık ile birlikte örnek bir fuar çalışmasına imza attı. Bu konuda sektörümüze öncülük eden BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay'a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi