Fuar merkezi ihracatı artırır

Fuar merkezi ihracatı artırır

Akyurt’taki Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Projesi’nin tamamlanmasıyla Başkent’in ihraç rakamlarının artacağına dikkat çeken 47 yıllık mobilyacı Mustafa İnce, “Yerli üretim mobilya kalitesi dünyayla yarışacak potansiyele sahip. Fuar merkezi dış pazarla tanışmamıza fırsat sağlayacak. İhracat artacak, şehir ve ülke ekonomisi kazanacak. Mobilyacılar olarak en kısa sürede tamamlanmasını istiyoruz” dedi.

Bakanlar Kurulu kararıyla beyaz eşya, mobilya ve elektrikli ürünlerde 30 Nisan’a kadar uygulanacak olan ÖTV indirimin piyasaya ivme kazandırdığını belirten İnce, yeni düzenlemesinin sezon sonuna kadar uygulanması gerektiğini savunarak şunları söyledi:

‘10 YILDIR YERİMİZDE SAYDIK’
“Ankara uzun yıllar mobilya sektöründe Türkiye’nin lideri konumundaydı, ancak son 10 yılda yerinde saydı, İstanbul ve İnegöl’ün gerisinde kaldı. Siteler kurumsallaşamadı. Odalar ve dernekler esnafın sesini duyurmakta yetersiz kaldı. Meslekte gelecek göremeyen birçok deneyimli çalışan başka sektörlere kaydı. Yeni ustalar da sektöre ilgi göstermiyor. ÖTV indirimi oksijen maskesi gibi ölmekten olan mobilyacılığa bir anlık can verdi. Uzun süreli bu sektörü canlı tutacak çözümlere ihtiyaç var. En azından sezonun sonuna kadar bu ÖTV avantajı devam etmeli. Bakanlık ve belediye düzeyinde kalıcı çözümler getirilmesini isityoruz.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Daha iyi olabilirdi
  • Çok İyi
  • Çok Kötü
  • İyi