​Fuar İzmir'e Mermer Fuarı Öncesi Geçici Servis Yolu

​Fuar İzmir'e Mermer Fuarı Öncesi Geçici Servis Yolu

Türkiye’nin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir’e ulaşımı rahatlatacak kavşak projesi için kamulaştırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 22 Mart’ta açılacak Mermer Fuarı öncesinde seferberlik ilan ederek, kendi ekipleriyle ’geçici servis yolu’ oluşturmaya başladı. Büyükşehir, çevre yoluna 2 şerit çıkış ve 1 şerit giriş bağlantısı yapmak için harekete geçti.

İzmir Çevre Yolunda, Buca’dan Balçova yönüne seyreden taşıtların Fuar İzmir’e ve Aktepe Mahallesi’ne girişini sağlayacak kavşak projesinin hazırlıklarını bitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşaata başlayabilmek için kamulaştırma sürecinin tamamlanmasını bekliyor. Ziyaretçi ve katılımcı sayısının yüksek olduğu fuar etkinlikleri sırasında yaşanan trafik sorununu ve kamulaştırma sürecinin uzaması ihtimalini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, hızlı ve pratik bir çözüm için düğmeye bastı. Büyükşehir, kendi ekipleriyle işe koyularak kara yolu altındaki menfezden bağlantı sağlayacak şekilde ’geçici servis yolu’ oluşturmaya başladı. 450 metre uzunluğunda, çevre yoluna 2 şerit çıkış ve 400 metre uzunluğunda, çevre yolundan 1 şerit giriş sağlayacak yolun, 22 Mart’ta açılacak Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na yetiştirilmesi hedefleniyor. Projenin hayata geçmesiyle, Balçova-Buca istikametindeki giriş yoluna ek olarak, Fuar İzmir’e Buca-Balçova istikametinde de giriş ve çıkış bağlantısı sağlanmış olacağı da ifade edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin projesini hazırladığı; ancak kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasını beklediği kavşak ve yol düzenlemesi ise çevre yolunu kullanarak Aydın, Ankara, İstanbul ve Gaziemir istikametinden gelenlerin Fuar İzmir’e kesintisiz ulaşımını sağlayacağı da bildirildi. Ayrıca Aktepe, Peker, Aydın, Emrez ve İhsan Alyanak mahallelerine Akçay Caddesi üzerinden kavşak bağlantısının yapılacağı, Şehit Süleyman Ergin Caddesi alternatif olarak kullanılacak ve bölgeye ulaşım kolaylaşacağı da duyuruldu. Proje kapsamında 3 kilometre yol, 850 metre istinat yapısı, 27 bin metrekare yeşil alan düzenlemesi ve yol aydınlatma imalatları yapılacağı, ayrıca ESBAŞ yönetiminin yeni yapacağı düzenlemeler ile Serbest Bölgeden servis ve bazı gümrüklü araçların çıkışları da çevre yolundan sağlanacağı da duyuldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi