7 Haziran Dünya Fuarcılık Günü'nde bu yılın teması!

7 Haziran Dünya Fuarcılık Günü'nde bu yılın teması!

Fuarcılık endüstrisinin küresel birliği 2016 yılı itibariyle Haziran ayında bir günü 'Dünya Fuarcılık Günü' olarak ilan etti.

2017 yılı sloganı 'Küresel düşün, yerel çalış' olan 'Dünya Fuarcılık Günü', bu yıl ülkemizde de 7 Haziran gününde Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği (TFYD) ve üyeleri ile birlikte kutlanıyor.

Türkiye'de ve Dünyada Fuarların Avantajları;
⦁Fuarcılık sektörünün dünyada 680.000 kişiye tam zamanlı iş sağlaması,
⦁Fuarların ürün ve hizmetler için iyi bir pazarlama kanalı olması,
⦁Sanayinin gelişmesine hizmet ederek küresel bir canlılık yaratması,
⦁Belirli bir zaman diliminde aynı yerde bir sektör ve endüstriye ulaşabilmeyi sağlayacak fırsatlar yaratması,
⦁Fuarların hazırlandıkları şehirlerin turizm, otelcilik, ikram, ulaşım, dekorasyon, aydınlatma, lojistik gibi çok çeşitli sektörlere katkı sağlaması,
Yıllık cirosu 400 milyar TL olan fuarcılık sektöründe, her yıl dünyada 66.000 ticari fuar hazırlanıyor. 4.4 milyon firmanın katılımıyla, 260 milyon ziyaretçinin ağırlandığı bu fuarlarda; yüz yüze görüşme, teknolojik gelişme, ürün ve yenilikleri tanıma, rakipleri takip etme, bilgi ve görgülerini artırma olanağı sağlanıyor. Fuarcılık endüstrisinin ticaret, inovasyon ve yerel yatırımlara olumlu katkısına vurgu yapmak, fuarların ekonominin güçlü yapı taşları olduğunu anlatmak amacıyla 2016 yılı itibariyle her Haziran ayında bir gün 'Dünya Fuarcılık Günü' olarak kutlanıyor. Bu yıl, 7 Haziran'da kutlanan 'Dünya Fuarcılık Günü' Türkiye'de de Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği (TFYD) ve üyeleri ile birlikte kutlanıyor.
 
'KÜRESEL DÜŞÜN, YEREL ÇALIŞ'
Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği (TFYD), üyesi olduğu UFI'nin bu girişimini destekleyerek yaygınlaştırmak amacıyla üyeleriyle işbirliği yapıyor. 2017 yılı sloganı 'Küresel düşün, yerel çalış' olarak belirlenen Dünya Fuarcılık Günü, TFYD ve üyeleri tarafından fuar katılımcı ve ziyaretçilerine iletilen mesajlar, sosyal medya paylaşımları, sosyal sorumluluk projeleri içeren kampanyalarla yoğun bir şekilde duyurulmaya çalışılıyor.

TÜRKİYE'DE FUARCILIK SEKTÖRÜ
Fuarcılık sektörünün oldukça gelişmiş olduğu Türkiye'de, 67.000 firmanın katılımıyla yılda ortalama 400'ü aşkın fuar hazırlanıyor. Dünyadan ve Avrupa'dan da önemli misafirlere ev sahipliği yapan bu fuarlarda yaklaşık 18 milyon ziyaretçi ağırlanıyor.

Ülke ekonomisine olumlu katkıları olan fuarcılık endüstrisinin "Dünya Fuarcılık Günü" kutlu olsun.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi