Şanlıurfa'ya Fuar Ve Kongre Merkezi Çağrısı

Şanlıurfa'ya Fuar Ve Kongre Merkezi Çağrısı

Şanlıurfa’da Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Özbudun, Şanlıurfa’ya yapımı planlanan Fuar ve Kongre Merkezinin Harran Üniversitesi’nde inşa edilmesi için çağrıda bulundu.

Basın toplantısı yapan Şanlıurfa Fuarcılık firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Özbudun, fuarların önemine değinerek Şanılurfa’da inşa edilmek istenen fuar ve kongre merkezinin Harran Üniversitesinde yapılması için çağrıda bulundu. Özbudun, "Son yıllarda Türkiye, dünyadaki gelişmelere bağlı olarak, yalnızca yaz tatilinde gezmek için tercih edilen ülke olmanın ötesine geçip, 12 ay boyunca fuar, kongre, şenlik, sağlık, spor ve iş kapsamlı uluslararası turizm organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şanlıurfa, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Mozaik Müzesi, Harran Evleri, Karacaali Kaplıcaları, Halfeti Baraj Gölü, Atatürk Baraj Gölü gibi tarihi ve doğal zenginlikleriyle birlikte Peygamberler Diyarı olma ana özelliğinin yanına, Göbeklitepe’nin gelmesiyle ile dünya vitrinindeki yerini ön sıralara taşımıştır. Bu anlamda en verimli yatırım, Şanlıurfa’ya “Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi” kurmak olacaktır. Bunun için en uygun yer, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi’dir" dedi.

2011 yılında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, Şanlıurfa Milletvekilimiz ve Devlet Bakanımız Faruk Çelik’in ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Şanlıurfa’da fuar merkezi kurma, fuar düzenleme fizibilite çalışması isimli çalıştay düzenlendiğini hatırlatan Özbudun, "Hükümetimiz tarafından Şanlıurfa’da yapılacak 400 proje içinde ’Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinin de yer almasında, çalıştayın önemli etkisi olmuştur. Son yıllarda fuar ve kongre etkinliklerinin yaklaşık yüzde 25’i üniversitelerle birlikte yapıldığından, Fuar Merkezi ve Kongre Merkezi, 27 bin dönüm arazisi olan Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi’nde otoyol bağlantısı yapılabilecek bir kısmında inşa edilmelidir. Çalıştayda, fuar merkezinin ve kongre merkezinin aynı yerde yapılmasının faydası anlatıldığı halde, proje bölünmüş ve şu anda sadece fuar merkezi olarak şehir içinde yapılmaya çalışılmaktadır. Şehir içi trafik yükünü arttıracak bu adım, yanlış bir adımdır. Bu yanlışlıktan dönmek için hala geç değildir. Çünkü Harran Üniversitesi, master gelişim planında Fuar ve Kongre Merkezi, için yer ayırmıştır" şeklinde konuştu.

Kongre ciddi bir iş olduğunu belirten Özbudun, "Dileğimiz, bir an önce, bir rüya proje olarak, Üniversitenin master gelişim planında yer aldığı gibi, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesinde bir fuar ve kongre merkezi kurma kararı alınmasıdır" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi