Fuar Kongre Merkezi Eskişehir'in Gururudur

Fuar Kongre Merkezi Eskişehir'in Gururudur

ETO’nun eski organ üyeleri için düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Cemalettin Sarar, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin tüm şehrin gururu olduğunu belirterek, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’e teşekkür etti.

Eskişehir Ticaret Odası’nda 1965 yılından günümüze görev yapmış yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeği Eskişehir Fuar Kongre Merkezi (EFKM) ve ETO Hizmet Binası şantiyesinde gerçekleşti. İftar yemeğine ETO eski başkanlarından Cemalettin Sarar ve İ.Suat Kutlu, meclis eski başkanları Ali Eldem ve Alaattin Çam da katıldı.
İftar öncesinde kısa bir konuşma yapan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası tarihinin en önemli projelerine imza attığını belirterek, ETOMÜZE’nin faaliyette olduğunu ve 2018 yılında da Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin hizmete sunulacağını dile getirdi. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin şehrin ekonomisine 600 milyon lira katkı sağlayacağını kaydeden Güler, bu sayede özellikle hizmet sektörünün daha çok kazanacağını dile getirdi.  

Eski başkanlardan fuar kongre merkezi için övgü İftar yemeği sonrasında gerçekleştirilen törenle 80 yaş ve üstündeki ETO’nun eski organ üyeleri İhsan Yüksel, Ramiz Arı, Selattin Sağdıç, Yılmaz Çetintaş ve Yılmaz Doğru’ya Hizmet Şeref Beratı takdim edildi. Törende konuşan ETO Eski Başkanı Cemalettin Sarar ise, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin Eskişehir’e kazandırılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Bu büyük eserin Eskişehir’in gururu olduğuna dikkat çeken Sarar, “Bizler fuar alanı diye ömrümüzü verdik.

Metin Güler kardeşim bu eseri büyüttü. Fuar Kongre Merkezi’ni yapıyor.  Buradan tekrar kendisine ve yönetimine çok teşekkür ederim. Bu büyük eser hepimizin gururudur. Eskişehir’in gururudur. Eskişehir’de birlik ve beraberlik içinde daha güzel projelere imza atmalıyız” diye konuştu. Törende konuşan ETO Eski Başkanı İ.Suat Kutlu, Meclis Eski Başkanları Ali Eldem ve Alaattin Çam da, EFKM ve hizmet binası projesi için ETO Başkanı Metin Güler’e ve yönetime teşekkür etti. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi