Türk ambalaj devi Avusturya'ya satılıyor

Türk ambalaj devi Avusturya'ya satılıyor

Avusturyalı kimya şirketi Grenier, Özata Grubu'nun iştiraklerinden TGM1 Ambalaj Sanayi'nin tamamını bünyesine katıyor

Avrupa’nın en büyük kimya ve ağır sanayi şirketlerinden Greiner, Türkiye’deki operasyonlarını genişletme kararı aldı.
İki yıl önce Özata Grubu'nun bünyesindeki Teknik Plastik ve Teknik IML’nin yüzde 51’ini alan Greiner, bu kez yine aynı grubun iştiraklerinden TGM1 Ambalaj Sanayi'nin tamamını bünyesine katıyor. Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre anlaşma sağlanırsa bu, Avusturyalı şirketin Türkiye’deki üçüncü satın alma operasyonu olacak.

Tuzla'da üretim yapan, 15,1 milyon lira sermayeli TGM1 Ambalaj'ın kaptan köşkünde Özilhan ve Özata aileleri var. Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan’ın yeğeni Mustafa Aydın Özilhan ve Hayri Özilhan’ın yanı sıra hissedarlık Özata Ailesi’nden Ünal ve Uğur Özata tarafından paylaşılmış.

1868’DE KURULDU
Merkezi Avusturya’nın Kremsmünster kentinde yer alan Grenier, 1868'de kuruldu. 30'dan fazla ülkede tesisi bulunan şirketin cirosu yaklaşık 2 milyar dolar, çalışan sayısı ise 10 bin civarında.

Greiner Holding'in ilk olarak 2015'te hisse aldığıTeknik Plastik ve Teknik IML adlı şirketler, Danone, Nestle, Ülker başta olmak üzere birçok dev şirket ve markaya hijyenik plastik ambalaj ve otomat bardağı üretiyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi