Çin Fuarlarına Katılırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Konu

Çin Fuarlarına Katılırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Konu

 1. Öncelikle Çin’e yapacağınız seyahat öncesinde, Çin’den orijinal davetiye mektubunuz olmalı. Davet mektubunuz olmadan seyahatinizi yapamazsınız. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde davetiye ve vize işlemleri için yeterince zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.
 2. İkinci maddemiz sadece Çin için geçerli değil, aslında her zaman uygulanması gereken bir madde. Seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun, uçak biletinizin ve kredi kartlarınız gibi önemli belgelerin 2’şer fotokopisini alın. Böylece kaybetme gibi durumlarda, fotokopileri kullanarak işlem yapabilirsiniz.
 3. Fuarlarda ne kadar dağıtacağınızı bilemeyeceğiniz için, yanınızda bol bol kartvizit bulundurun.
 4. Eğer ki ilaç kullanıyorsanız, normal kullanım miktarından bir miktar fazlasını yanınıza almanızda fayda var.
 5. Çin yemekleri damak tadınıza uygun değilse, bölgedeki Türk restoranlarını tercih edebilirsiniz. Bunların dışında ünlü fast-food markaları da Çin’in her yerinde bulunuyor, bunları da tercih edebilirsiniz.
 6. Taksi ücretleri Türkiye’ye oranla Çin’de oldukça uygun olduğundan, ulaşımda taksi kullanmanızı tavsiye ederiz.
 7. Eğer taksicinin sizi dolaştırdığını anlarsanız, taksinin ön camında bulunan taksi numarasını kaydedin. Taksici cezası oldukça fazla olduğundan, şikayet etmenize gerek kalmadan normal ücret talep edecektir.
 8. Şehirlerarası tren ve uçak yolculuklarınızda biletinizi en az iki gün önceden almalısınız. Özellikle fuar dönemlerinde, aynı gün için bilet bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 9. Alışveriş yaparken pazarlık yapmaktan çekinmeyin. Söylenen fiyatın 1/4’ünü önerebilirsiniz. Üzerinde fiyatları yazılı olan alışveriş yerlerinde pazarlık yapma şansınız daha da azalır.
 10. Dışarıda para bozdurmak isteyen kişilere güvenmeyin. Otel veya banka dışında başka bir yerde para bozdurmanızı tavsiye etmeyiz. Havaalanlarında bozdurmak isterseniz de komisyon ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca her zaman yanınızda bir miktar Yuan bulundurun (100-200 kadar).

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

 • Kötü
 • Çok İyi
 • Daha iyi olabilirdi
 • Çok Kötü
 • İyi