Ankara Akyurt’ta Yapılacak Fuar Alanı İçin Karara Varıldı

Ankara Akyurt’ta Yapılacak Fuar Alanı İçin Karara Varıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da Akyurt'ta yapılacak fuar alanı yapımı için yapılan görüşmede karara varıldığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da yapılacak fuar alanı için hissedarlar ile görüşme düzenledi.
Akyurt’ta yapılacak olan fuar alanı için Büyükşehir Belediyesinde toplanıldı.

Fuarın yapımı için toplanılan Büyükşehir Belediye’si, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ve ANKESOB ortaklığında kurulan “Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş”nin hissedar başkanları buluştu.

Fuar alanı için yapılan toplantıya, Başkan Gökçek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz ve Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş katıldı.

Hissedarlardan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, mazeret belirterek katılamayacağını bildirdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın fuar alanına ihtiyacı olduğunu dile getirerek, fuar alanının yapımı için anlaşıldığını açıkladı. Yapılan toplantıda; fuar alanının mevcut projesinde tadilat yapılarak fiyatının düşürülmesi kararı alındı.
 
Proje Çizimi 14 Ağustos’ta Bitiyor

Fuar için toplanılan görüşmede konuşan Melih Gökçek, ortaklarla bir araya gelerek nihayet anlaşmayı sağladıklarını belirtti. Alınan karar ile yeni projenin çizim aşamasının 14 Ağustos’a kadar süreceği düşünülüyor. 14 Ağustos’ta tamamlanacak olan projede ihale kararı verileceğini söyleyen Melih Gökçek; “8 Eylülde de ihaleye çıkacağız” dedi.

Fuar alanının yapımı için çok uğraş verdiğini ifade eden Melih Gökçek; fuar alanının nihayete ulaşmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek; “ayrıca bu karara ulaşılmasında büyük katkı sağlayan eski TBMM Başkanımız, eski bakanımız, aynı zamanda Ankara Milletvekilimiz Cemil Çiçek’e de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Proje kapsamında yapılacak olan tadilatla, 50 bin metrekarelik alanın 40 bin metrekareye düşürüleceğini söyleyen Melih Gökçek; fuar alanı hafriyatının da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını da açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanını Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, fuar alanı yapımı ile ilgili şirketin hissedarları olan; TOBB, ATO, ASO, ATB, ANKESOB başkanları ve Akyurt Belediye Başkanı ile yapmış olduğu görüşmede, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı ziyaret edeceklerini de vurgulayarak; “Sayın Bakanımızdan, hissedarlar başkanları olarak, Esenboğa Havaalanı’na yapılacak metronun güzergahının fuar alanından geçmesi için talepte bulanacağız. İnşallah buradan da müspet bir karar alınırsa, vatandaşlarımıza fuar alanıyla ilgili ikinci müjdeli haberi de vermiş olacağız” dedi.

Hisse Oranları

Ankara Akyurt’ta, fuar alanı ve kongre merkezi inşa etmek üzere kurulan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş”nin hissedarları şu şekilde açıklandı: “Ankara Büyükşehir Belediyesi yüzde 24, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yüzde 24, Ankara Ticaret Odası (ATO) yüzde 20, Ankara Sanayi Odası (ASO) yüzde 20, Ankara Ticaret Borsası (ATB) yüzde 5, Akyurt Belediyesi yüzde 5, Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yüzde 2”

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi