Son söz Eskişehir Ticaret Odasıda!

Son söz Eskişehir Ticaret Odasıda!

Eskişehir Ticaret Odası tarafından yapılmakta olan fuar alanı fuar organizatörlerinin ilgisini çekmeye başladı.

Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi Projesi toplam 62 dönümlük bir arsa üzerine kuruluyor. Bu alanın 13 bin metrekaresi fuar ve fuaye alanı, 9 bin metrekaresi kongre bloğu ve 10 bin metrekareside ETO yeni hizmet binasından oluşuyor.

Koç Holding, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin (EFKM) kongre blokuna sponsor oldu. Proje tamamlandığında 9 bin metrekare alana sahip kongre bloğuna Koç Holding tarafından belirlenecek bir isim verilecek. Anlaşma kapsamında Koç Holding Eskişehir Ticaret Odası’na (ETO) 5 milyon 900 bin TL sponsorluk bedeli ödedi.

ETO Başkanı Metin Güler, yaptığı konuşmada EFKM inşaatının devam ettiğini belirterek Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) alınan 10 milyon lira hibeden sonra sponsorluk anlaşmasıyla 5 milyon 900 bin TL’lik bir hibe daha sağlandığını ifade etti. Projenin 2018 yılında tamamlanacağını ve 78 milyon liralık yatırım yapılacağını vurgulayan Güler, EFKM’nin kent ekonomisine yıllık 200 milyon dolarlık katma değer sağlamasının beklendiğini dile getirdi. Güler, EFKM’de yılda 12 fuar düzenleneceğini kaydederek, 62 bin 300 metrekarelik inşaat sahasında yapılan bina kompleksinin 13 bin metrekarelik bölümünün fuar ve fuaye alanı, 9 bin metrekarelik kongre bloğu ve önümüzdeki 50 yılın ihtiyacını karşılayacak 10 bin metrekarelik ETO hizmet binasından oluştuğunu hatırlattı. Güler, gelecekte ihtiyaç olması halinde inşaat alanının 70 bin metrekareye çıkarılabileceğini söyledi.

Fuar alanı ile ilgili görüşmeler başladı


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Eskişehir'in Anadolu'nun kavşak noktası olması ve diğer büyükşehirlere yakınlığından dolayı fuarcılık için doğru adres olduğunu söyledi.
"Eskişehir Fuar Kongre Merkezi projesini çok yakından takip ediyoruz. Eskişehir Ticaret Odasının şehre yüz milyonlarca lira katkı sağlayacak bir projeye imza atması çok önemli. Projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. TÜYAP’ın İstanbul, Bursa, Konya gibi şehirlerde yatırımları var. Bu projenin de çok başarılı bir çalışma olduğuna inanıyoruz. Projenin başlamasına paralel Eskişehir’de temsilcilik açmamız da bunun kanıtıdır."

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nezih Yazıcıoğlu, şehrin ortak çalışması ve planlamasıyla Eskişehir'in fuarcılıkta yeni bir başarı hikayesi yazarak Anadolu'daki Frankfurt olabileceğini bildirdi.
Eskişehir'in şehirleşme ve nitelikli insan kaynağı, karayolu ve demiryolu avantajları sayesinde fuarcılıkta yeni bir merkez haline gelebileceğini kaydeden Yazıcıoğlu, "Şehrin ortak çalışması ve planlaması ile Eskişehir, fuarcılıkta yeni bir başarı hikayesi yazarak Anadolu’daki Frankfurt olabilir." değerlendirmesinde bulundu.


 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi