2018 yılında CastForge fuarının Stuttgart'ta prömiyeri var

2018 yılında CastForge fuarının Stuttgart'ta prömiyeri var

Messe Stuttgart, yeni düzenlenecek olan CastForge fuarı ile sanayi fuarları alanındaki portföyünü genişletiyor. Döküm ve dövme ürünleri ile bu ürünleri işleme ihtisas fuarının, 5 - 7 Haziran 2018 tarihleri arasında Stuttgart'ta prömiyeri var.

Yeni ihtisas fuarının konsepti sanayi şirketleri, katılımcı ve ziyaretçilerin talepleri göz önüne alınarak hazırlandı. Messe Stuttgart yeni CastForge fuarı ile, üretici firmalara kapsamlı hizmet portföyleri ile çelik, döküm, sfero döküm, demir dışı döküm ve dövme ürünlerinden oluşan çok çeşitli ürünlerini Avrupa'nın en güçlü ekonomisinin bulunduğu bir bölgede geniş bir ziyaretçi kitlesine tanıtma olanağı sunacak bir platformu oluşturuyor.
 
Sektör Birlikleri ve uzmanlar, döküm ve dövme ürünlerine hiç bu kadar yüksek bir talep olmadığı ve gelecekte de daima yüksek talep göreceği konusunda hemfikirler. Bunun sebebi örneğin otomotiv, makine ve tesis imalat sektörü gibi klasik alıcıların ekonomik açıdan çok iyi durumda olması ile birlikte örneğin yenilenebilir enerji veya sanayi üretiminde modern döküm ve dövme ürünleri olmadan dijital dönüşümün mümkün olmadığı alanlar gibi yeni pazarların oluşması ve böylece talep artışı yaşanmasıdır. Burada müşterilerin özel isteklerine hızlı bir şekilde cevap verebilen ve küçük adetlerde de imalat yapabilen esnek dökümhaneler ve dövme ürünleri üreten şirketlere gerek vardır. Messe Stuttgart Genel Müdürü Sayın Ulrich Kromer: „Geliştirdiğimiz yeni CastForge fuarı ile, fuar çeşitleri portföyündeki bir boşluğu doldurduk ve katılımcılardan aldığımız olumlu geri bildirimler bu kararımızın doğru olduğunu gösteriyor. Bundan böyle döküm ve dövme ürünleri ile bu ürünleri işleme sektörü Stuttgart şehrinde buluşlacak“ diyor. Yeni ihtisas fuarı İngiliz UKIP tarafından düzenlenen Automotive Shows, Deutschen Messe AG tarafından düzenlenen Surface Technology ve Messe Stuttgart tarafından düzenlenen LASYS – Uluslararası Lazer İşleme Fuarına paralel olarak düzenlenecektir.
 
Ürün çeşitliliği ve döküm, dövme ürünlerine olan talep artıyor. Sayın Kromer: „Müşteriler için yüksek kaliteli ve montaja hazır ürünler satın almak çok önemlidir“. CastForge fuarı, döküm ve dövme yarı mamulleri ile gerçekleştirilen artı değer oluşturma zincirini, makine ile işleme ve bitmiş ürüne kadar bütün proses kademelerini gösteriyor. Messe Stuttgart Genel Müdürü ayrıca: „Bu fuarda ilk kez D-A-CH ekonomik bölgesindeki arz ve talebi buluşturuyoruz“ diyor.
 
Sektör temsilcileri yeni ihtisas fuarının önemini vurguluyor
 
Ed. Fitscher GmbH & Co. KG firmasının Genel Müdürü Sayın Stefan Michel: „Yeni geliştirilen CastForge fuarına katılımımız ile, Messe Stuttgart'ın "pazarın tam ortasında" sloganına uyarak en önemli müşterilerimizin bulunduğu pazarlarda yeni hedef kitlelere ulaşacağız. Güney Almanya Avrupa'nın en önemli sanayi bölgesidir ve yenilikçi gücü ile olağanüstü fırsatlar sunar ve bu nedenle bizim açımızdan çok önemli bir bölgedir“ diyor ve fuara katılımlarının ne kadar doğru bir karar olduğunu onaylıyor.
 
Schmiedewerk Stoss GmbH firmasının Yetkili Temsilcilik Müdürü Sayın Sebastian Knust, yeni fuar hakkında şu yorumları yapıyor: „Bugünekadar döküm ve dövme ürünleri ile ring hadde prosesleri alanındaki bir fuarın eksikliğini çekiyorduk. Bu nedenle bu yeni fuar diğer fuarlara kıyasla büyük bir avantaj elde edecektir. CastForge fuarı, mevcut müşterilerimiz ile olan ilişkilerimizi geliştirmek ve bu özel ürün segmentinde yeni müşteriler edinmek için fırsatlar sunuyor.“
 
Mag, şirket içindeki imalat olanaklarının gösterilmesi ve potansiyel müşteriler ile direkt görüşme olanağının bulunması da fırsatlar arasındadır diye ekliyor. Maschinenfabrik Liezen und Gießerei GmbH firmasının Pazarlama Müdürü Sayın René Kreuzbichler, fuara katılım sebeplerini şu kelimelerle açıklıyor: „Stuttgart'ta düzenlenecek CastForge fuarı sektörün önemli ve merkezi sorularına cevaplar sunacaktır, ayrıca bu fuar şirketimizin performansını ve ürün kalitesini gösterebileceğimiz ideal bir platformdur“ diyor.
 
F3Tec firmasının Export Sales & Marketing Müdürü Sayın Furio Scolaro için fuara katılım sebebi sadece, fuarın odaklandığı konu olmuştur: „Diğer fuarlara kıyasla CastForge fuarından beklentimiz ana işimize daha güçlü bir şekilde odaklanmaktır. Stuttgart'ta önemli sektör bağlantıları kurarak ve sanayinin karar verici mercilerinde bulunan kişiler ile görüşmeler yaparak kendilerini, ürünlerimizin kalitesi konusunda ikna etmek istiyoruz. Bunun yanında fuardan beklentilerimiz, Best Practices alanında bilgi alışverişinde bulunmak ve yeni bilgiler edinmek, yeni iş ortakları kazanmak ve böylece yeni müşteriler elde etmektir“ diyor.
 
Feat Group SPA firmasının Satış Müdürü Sayın Daniele Bosisio tam noktayı koyuyor: „Feat Şirketler Grubu, dövme ürün alanında ihracat odaklı üretim yapan bir şirkettir ve Almanya en önemli pazarlarımızdan birisidir. Alanında eşsiz ve bu ürün portföyünde tek olan CastForge fuarına katılımımız ile, ürünlerimiz ve servis hizmetlerimizi tanıtma fırsatı bulacağız. Bunun yanında çok iyi bir altyapıya sahip olması ve yüksek ekonomi gücü ile Stuttgart şehri, en iyi ve optimal bir lokasyondur“ diyor.
 
CastForge fuarı hakkında
 
İhtisas fuarı olarak CastForge fuarı, döküm ve dövme ürünleri ile bu ürünleri işlemeye odaklanmış bir fuardır. Eşsiz hizmet portföyünü göstermek üzere sektör ilk kez 5 - 7 Haziran 2018 tarihlerinde Stuttgart şehrinde buluşuyor. Bu fuarda uluslararası katılımcılar makine ve tesis imalatı, otomotiv ve tahrik sistemleri, iş makineleri, pompa ve hidrolik sistemler ile tedarikçi firmalardan gelen geniş ziyaretçi kitlesine ürünlerini tanıtacaktır. Bunun yanında CastForge fuarı ziyaretçilerine paralel olarak düzenlenen: Global Automotive Components and Suppliers Expo, Engine Expo, Automotive Interiors Expo, Automotive Testing Expo, Surface Technology Germany ve LASYS - Uluslararası Lazer İşleme Fuarı hakkında bilgiler verilecektir. Uluslararası Stuttgart havaalanı içinde ve A8 nolu otoyola direkt bağlantısı olması nedeniyle Messe Stuttgart fuarına çok iyi şekilde ulaşılabilir.

CastForge feiert 2018 in Stuttgart Premiere
Neue Fachmesse in Stuttgart | Themenfokus überzeugt die Branche
Die Messe Stuttgart erweitert mit der CastForge ihr Produktportfolio im Bereich der Industriemessen. Die Fachmesse für Guss- und Schmiedeteile mit Bearbeitung feiert vom 5. bis 7. Juni 2018 Premiere in Stuttgart.

Abgestimmt wurde das Konzept zur neuen Fachmesse auf die Bedürfnisse der Industrie-Unternehmen auf Aussteller- wie auf Besucherseite. Mit der CastForge bietet die Messe Stuttgart den Herstellern erstmals eine eigene Plattform, um ihr umfangreiches Leistungsspektrum und die vielfältigen Produkte aus Stahl-, Grau- und Sphäroguss- sowie Nichteisen-Guss und Schmiedeteile einem breiten Publikum in einer der wirtschaftsstärksten Regionen Europas zu präsentieren. 

Verbände und Branchenexperten bestätigen: Gießerei- und Schmiedeerzeugnisse sind so gefragt wie nie und werden auch in Zukunft stark nachgefragt sein. Das liegt zum einen an der guten Auftragslage in den klassischen Abnehmerbranchen wie dem Fahrzeug-, Maschinen- sowie Anlagenbau, aber auch am wachsenden Bedarf in neuen Märkten wie beispielsweise dem Sektor für erneuerbare Energien oder im Zuge des digitalen Wandels in der industriellen Fertigung, der ohne moderne Guss- und Schmiedeteile undenkbar wäre. Hier sind flexible Gießereien und Schmieden gefragt, die schnell auf individuelle Kundenwünsche, auch in der Kleinserie, reagieren können. „Mit der CastForge haben wir ein Messekonzept entwickelt, das eine Lücke in der Messelandschaft schließt und die positive Resonanz seitens der Aussteller bestätigt uns in dieser Entscheidung. In Stuttgart trifft sich künftig die Branche für Guss- und Schmiedeteile sowie deren Bearbeitung“, erklärt Ulrich Kromer, Geschäftsführer der Messe Stuttgart, die neue Veranstaltung. Die neue Fachmesse findet parallel zu den Automotive Shows des englischen Veranstalters UKIP, der Surface Technology der Deutschen Messe AG und der LASYS – Internationale Fachmesse für Laser-Materialbearbeitung der Messe Stuttgart statt.
Die Produktkomplexität und die Anforderungen an Guss- und Schmiedeteile steigen. „Für Abnehmer ist es wichtig, ein qualitativ hochwertiges und einbaufertiges Produkt zu erhalten“, so Kromer. Die CastForge zeigt die Wertschöpfungskette vom Guss- oder Schmiederohling über die maschinelle Bearbeitung bis hin zum finalen Bauteil. „Wir bringen hier erstmals Angebot und Nachfrage in der D-A-CH-Region zusammen“, ergänzt der Geschäftsführer der Messe Stuttgart.

Branche unterstreicht Stellenwert der neuen Fachmesse

„Durch die Teilnahme an der neu initiierten Veranstaltung CastForge sehen wir die Möglichkeit, gemäß dem Slogan der Messe Stuttgart, Mitten im Markt, neue Zielgruppen in unseren wichtigsten Märkten zu erreichen. Süddeutschland als solches ist einer der wichtigsten Industriestandorte in Europa und ist sicherlich mit seiner Innovationskraft herausragend und für uns somit von großem Interesse“, zeigt sich Stefan Michel, Geschäftsführer der Ed. Fitscher GmbH & Co. KG, überzeugt von seiner Teilnahme.

Für Sebastian Knust, Niederlassungsleiter der Schmiedewerk Stoss GmbH, gibt es einen entscheidenden Vorteil im Vergleich zu anderen Messen: „Eine fachspezifische Messe mit Fachbesuchern für den Bereich der Schmiedeteile und Ringwalzen hat uns bisher gefehlt. Mit der CastForge haben wir die Möglichkeit, den Kontakt zu unseren Bestandskunden zu pflegen und neue Kunden in diesem spezifischen Segment zu gewinnen.“

Die Darstellung von Fertigungsmöglichkeiten im Unternehmen und das direkte Gespräch mit potenziellen Kunden, ergänzt Mag. René Kreuzbichler, Leitung Vertrieb der Maschinenfabrik Liezen und Gießerei GmbH, als ausschlaggebende Gründe für seine Messebeteiligung: „Die CastForge in Stuttgart wird Antworten auf die zentralen Fragen der Branche geben und ist eine ideale Plattform, um für unsere Leistungsfähigkeit und Produktqualität zu werben.“

Für Furio Scolaro, Director Export Sales & Marketing der Groupe F3TEC, war der einzigartige Fokus der Messe ausschlaggebend für eine Beteiligung: „Im Vergleich zu anderen Messen versprechen wir uns von der CastForge eine stärkere Fokussierung auf unser Kerngeschäft. In Stuttgart wollen wir wichtige Branchenkontakte und Entscheider der Industrie von unseren Produkten überzeugen. Darüber hinaus freuen wir uns auf den Austausch und den Wissenstransfer zu Best Practices sowie den neuesten Trends, aber auch auf die Gewinnung neuer Geschäftspartner und damit verbunden das Potenzial für Neugeschäfte.“

Daniele Bosisio, Sales Director der Feat Group SPA, bringt es wie folgt auf den Punkt: „Die Feat Gruppe ist eine exportorientierte Gesenkschmiede, und Deutschland ist einer der wichtigsten Märkte für uns. Mit der einzigartigen und spezialisierten Messe CastForge haben wir nun die Möglichkeit, unsere Produkte und unser Serviceangebot zu präsentieren. Des Weiteren ist Stuttgart aufgrund seiner sehr guten Infrastruktur und seiner Wirtschaftskraft der optimale Standort.“
Über die CastForge
Als Fachmesse legt die CastForge ihren Fokus auf Guss- und Schmiedeteile und deren Bearbeitung. Erstmals trifft sich vom 5. bis 7. Juni 2018 die Branche in Stuttgart, um ihr einzigartiges Leistungsspektrum zu präsentieren. Hier zeigen internationale Aussteller ihre Produkte einem breiten Fachpublikum aus Maschinen- und Anlagenbau, Fahrzeug- sowie Antriebstechnik, Baumaschinen-, Pumpen- und Hydraulik-, aber auch der Zulieferindustrie. Abgerundet wird das Informationsangebot für die Besucher der CastForge durch weitere, parallel stattfindende Branchenmessen: die Global Automotive Components and Suppliers Expo, die Engine Expo, die Automotive Interiors Expo, die Automotive Testing Expo, die Surface Technology Germany und die LASYS - Internationale Fachmesse für Laser-Materialbearbeitung. Die Messe Stuttgart liegt verkehrsgünstig am internationalen Flughafen Stuttgart mit direkter Anbindung an die BAB A8.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

06 Eylül 09 Eylül

Citytech 12.Uluslararası Belediye ve Çev

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

06 Eylül 09 Eylül

Flora Garden   3.Peyzaj ve  Bahçe  Mobil

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

06 Eylül 09 Eylül

SU-TEK  2.Su  ve Su Teknolojileri Fuarı

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

13 Eylül 16 Eylül

GIDA-TEK 8.Gıda ve Teknolojileri Fuarı

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

13 Eylül 16 Eylül

ANKA-PAK    2.Ambalaj ve Paketleme Fuarı

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

Agrotec 2018   22.Uluslararası Tarım  ve

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

2.Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknoloj

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

2.Tohum ve Fidancılık Fuarı

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi