25.World Food İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde Açıldı

25.World Food İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde Açıldı

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF) desteğiyle ITE Turkey’in bu yıl 25’incisini düzenlediği WorldFood Istanbul, Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, 7 Eylül’de kapılarını açtı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, TGDF, KOSGEB, TÜGİDER, MARSAP ve PAKDER tarafından desteklenen WorldFood Istanbul, 25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Gıda sektörünü buluşturacak
“Gıda Dünyası’nın Türkiye Buluşması” olarak nitelendirilen WorldFood Istanbul fuarı, bugüne kadar Türk gıda sektöründeki en son ürün, hizmet ve teknolojilerin sergilenmesine öncülük etti. Fuar, eş zamanlı düzenlenen konferanslar ile gıda sektörüne birçok farklı konuda bilgi akışı sağlarken, katılımcı ve ziyaretçileri gıda sektörünün geleceği konusunda bilgilendiriyor.
Sektörünün önemli etkinliklerinden biri olarak ön plana çıkan fuar, bu yıl da sektöre yön veren isimlerin katılımları, etkinlikler ve yeni ürünler ile düzenlenecek.
WorldFood Istanbul Programı
7 Eylül Perşembe günü saat 12.00’de yapılacak tören ile kapılarını açacak olan fuarda, Aşçılar Derneği tarafından, 7 ve 8 Eylül’de ITQI Üstün Lezzet Ödüllü Ürünlerle Tadımlık Pişirimler etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kodeks Daire Başkanlığından Emel Mutlu, Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Mevzuatı, Sağlık ve Beslenme Beyanları konusunda 9 Eylül’de sunum yapacak. Bitki ve Bitkisel Ürünler Sınır Kontrolleri Daire Başkanlığı’ndan Selim Kaplan da Gıda Ürünleri İthalat Mevzuatı başlıklı sunumunu yine 9 Eylül Cumartesi günü yapacak.
PepsiCo Türkiye AGRO Müdürü Hakan Sarı “Sorumlu Tedarik = Sürdürülebilir Tarım, Ürettiğimiz her üründen sorumluyuz” Tempix İndikatör Etiketleri CEO’su Marko Arola ise “Soğuk Zincir Ürünlerin Depolama ve Taşımacılığında Isı Takibi, İndikatör Etiketleri” konulu sunumlarını da aynı gün yapacak.

TGDF Genel Sekreteri Menlik, gıda ve içecekte trendleri anlatacak
TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik’in “Türk Gıda ve İçecek Sektörü, Tüketici ve Trendler” başlıklı sunumuyla devam edecek olan 9 Eylül Cumartesi günü programı, Aşçılar Derneği’nin ITQI Üstün Lezzet Ödüllü Ürünlerle Tadımlık Pişirimler” etkinliği ve ITQI Üstün Lezzet Ödülleri Konferansı ile sona erecek.

“Türkiye’nin dünyaya açılan gıda vitrini”
Sektörün Türkiye’nin gıdada dünyaya açılan vitrini olma özelliğini taşıyan WorldFood Istanbul Fuarı’na hazır olduğunu belirten TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, fuarın, her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör liderlerini bir araya getireceğini ve sektörün gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

WorldFoodIstanbul’u organize eden ITE Fuarcılığın uluslararası deneyim ve birikiminin sektör açısından önemine vurgu yapan Kopuz şunları söyledi:
“Uluslararası deneyim ve birikimiyle Türkiye’de çok başarılı çalışmalara imza atmış olan ITE Turkey’in organize ettiği WorldFood Istanbul kapsamında, enerji ve gücümüzü daha da yüksek noktalara çıkaracağımızdan eminiz. Geçen yıllarda ITE Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen fuarlarda, özellikle ziyaretçi profilinde kaydedilen başarı bizim için temel belirleyici olmuştur.
WorldFood Istanbul, bu yıl birbirinden ilgi çekici etkinlikleriyle de katılımcı ve ziyaretçilere dolu dolu bir program sunuyor. Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilecek inovasyon ve yemek yarışmaları; görsel bir şölen ile birlikte toplantılara lezzetli bir mola verdirecek.
‘Gıda satın almasında kalite standartları’, ‘Perakendede global vizyon’, ‘Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği hakkında bilgilendirme’ ve ‘Ceviz ve bakliyatın insan sağlığına faydaları’ konularını içeren konferanslar da, katılımcılara gıda sektörü hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak. Bunlara ek olarak uluslararası satın alma heyetinin ağırlanacağı ve B2B iş görüşmelerinin organize edileceği Retail Center (Perakende ve Zincir Market iş görüşmeleri) alanı ve Azerbaycan, Kazakistan, Ukrayna, Körfez Ülkeleri, Tunus, Fas, İran, Orta Doğu ve Avrupa’dan gelecek satın alma heyetleri de farklı iş birliklerini mümkün kılacak.”

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi