Ankara'da Erzurum Günleri başladı

Ankara'da Erzurum Günleri başladı

Başkent Ankara’da düzenlenen Erzurum Günleri’nde Dadaşlar diyarı tüm yönleriyle tanıtılıyor.

Başkent Ankara’da düzenlenen Erzurum Günleri’nde Dadaşlar diyarı tüm yönleriyle tanıtılıyor. Başkent Erzurum Günleri açılışına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ,AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz, AK Parti Bursa Mİlletvekili Efkan Ala, MHP erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Erzurum Valisi Seyşfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti il Başkanı Mahmet Emin Öz, MHP İl Başkanı Naim Karataş katıldı. 

Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı ile diğer paydaşların işbirliğinde düzenlenen etkinlikte konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, gurbetteki Dadaşlara Erzurum’dan selam getirdiğini ifade ederek sözlerine başladı. Başkan Sekmen, “Adını kimliğimizde taşımaktan büyük bir onur ve gurur duyduğumuz Erzurum, aziz vatanın milli ve manevi ruhunu bağrında ve toprağında taşıyan bir serhatlar kentidir” dedi. “Medeniyet ve tarihin birleştiği İpekyolu kavşağında yaşanabilir bir şehre dönüşen ilimiz, bugün gelinen noktada her alanda kalkınmış, her alanda modern standartları yakalamış bir kent hüviyetine kavuşmaya devam ediyor” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilgi toplumuna dönüşen medeniyet şehrini Şeyh Edebali’nin dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ düsturunu şiar edinerek beşer odaklı çalışma anlayışımızla ecdat yadigârını medeniyet tasavvuru ilkesiyle yeniden imar ediyoruz. Erzurum’da doğal ve kültürel mirasın korunması, yaşatılması ve sürekliliğin sağlanması adına kültür ve tarihin günümüze bıraktığı değerleri koruyup, yarınlarımıza güvenle bırakmak için yoğun çaba harcıyoruz. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, hayvancılıkta, sanayide, üretimde, kentsel dönüşümde, ulaşımda, çevrede, kültür ve sanatta, sporda bu mübarek şehri layık olduğu yere taşımak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.”

“ERZURUM GELİŞİYOR, ERZURUM BÜYÜYOR”

Başkan Sekmen, kentin her alanda gelişip büyüdüğünü ifade etti. Sekmen, şu değerlendirmede bulundu: “3.5 yılda sizlerden aldığımız ilhamla mega projeleri tek tek hayata geçirdik. Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi, Bilgi Evleri, Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi, Canlı Hayvan Borsası, Canlı Hayvan Pazarları, Gökyüzüşehri Parkı, Fuar Merkezi, Kültür Yolu, Gölet ve Sulama Tesisleri, alt ve üstyapı çalışmaları, yol yapım çalışmaları, kent merkezi ve ilçelerimizin nazım imar planları, prestij caddelerinin yapımı, ışıklandırma, peyzaj, tarihi evlerin restorasyonu, kent ekonomisine ara eleman yetiştiren ESMEK’ler, Sevk, İdare, Uydu Takip ve Kontrol Merkezi, araç filoları, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Spor tesislerinin yapımı, Yaz ve Kış Spor Okulları, şehrin ticari hayatını canlandıran atölye ve üretim merkezleri, Doğu’nun en büyük iyilik hareketi Hayır Çarşısı, 1527 okulun bakım ve onarımı, Bir Ömür Bir Fidan Projesi, Fidan Üretim Merkezi, mobil ve modüler mezbahalar, modern cenaze hizmetleri ve daha ismini sayamayacağımız birçok yatırımla Dadaşlar diyarını her alanda gelişmiş ve kalkınmış bir metropol şehir haline getirmeye çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından Erzurum Günleri’nin açılışı yapıldı. Başkan Sekmen, açılışta ulusal medya kuruluşlarına demeç vererek, kentin turizm destinasyonları hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi