Ankara'da Erzurum Günleri başladı

Ankara'da Erzurum Günleri başladı

Başkent Ankara’da düzenlenen Erzurum Günleri’nde Dadaşlar diyarı tüm yönleriyle tanıtılıyor.

Başkent Ankara’da düzenlenen Erzurum Günleri’nde Dadaşlar diyarı tüm yönleriyle tanıtılıyor. Başkent Erzurum Günleri açılışına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ,AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz, AK Parti Bursa Mİlletvekili Efkan Ala, MHP erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Erzurum Valisi Seyşfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti il Başkanı Mahmet Emin Öz, MHP İl Başkanı Naim Karataş katıldı. 

Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı ile diğer paydaşların işbirliğinde düzenlenen etkinlikte konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, gurbetteki Dadaşlara Erzurum’dan selam getirdiğini ifade ederek sözlerine başladı. Başkan Sekmen, “Adını kimliğimizde taşımaktan büyük bir onur ve gurur duyduğumuz Erzurum, aziz vatanın milli ve manevi ruhunu bağrında ve toprağında taşıyan bir serhatlar kentidir” dedi. “Medeniyet ve tarihin birleştiği İpekyolu kavşağında yaşanabilir bir şehre dönüşen ilimiz, bugün gelinen noktada her alanda kalkınmış, her alanda modern standartları yakalamış bir kent hüviyetine kavuşmaya devam ediyor” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilgi toplumuna dönüşen medeniyet şehrini Şeyh Edebali’nin dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ düsturunu şiar edinerek beşer odaklı çalışma anlayışımızla ecdat yadigârını medeniyet tasavvuru ilkesiyle yeniden imar ediyoruz. Erzurum’da doğal ve kültürel mirasın korunması, yaşatılması ve sürekliliğin sağlanması adına kültür ve tarihin günümüze bıraktığı değerleri koruyup, yarınlarımıza güvenle bırakmak için yoğun çaba harcıyoruz. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, hayvancılıkta, sanayide, üretimde, kentsel dönüşümde, ulaşımda, çevrede, kültür ve sanatta, sporda bu mübarek şehri layık olduğu yere taşımak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.”

“ERZURUM GELİŞİYOR, ERZURUM BÜYÜYOR”

Başkan Sekmen, kentin her alanda gelişip büyüdüğünü ifade etti. Sekmen, şu değerlendirmede bulundu: “3.5 yılda sizlerden aldığımız ilhamla mega projeleri tek tek hayata geçirdik. Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi, Bilgi Evleri, Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi, Canlı Hayvan Borsası, Canlı Hayvan Pazarları, Gökyüzüşehri Parkı, Fuar Merkezi, Kültür Yolu, Gölet ve Sulama Tesisleri, alt ve üstyapı çalışmaları, yol yapım çalışmaları, kent merkezi ve ilçelerimizin nazım imar planları, prestij caddelerinin yapımı, ışıklandırma, peyzaj, tarihi evlerin restorasyonu, kent ekonomisine ara eleman yetiştiren ESMEK’ler, Sevk, İdare, Uydu Takip ve Kontrol Merkezi, araç filoları, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Spor tesislerinin yapımı, Yaz ve Kış Spor Okulları, şehrin ticari hayatını canlandıran atölye ve üretim merkezleri, Doğu’nun en büyük iyilik hareketi Hayır Çarşısı, 1527 okulun bakım ve onarımı, Bir Ömür Bir Fidan Projesi, Fidan Üretim Merkezi, mobil ve modüler mezbahalar, modern cenaze hizmetleri ve daha ismini sayamayacağımız birçok yatırımla Dadaşlar diyarını her alanda gelişmiş ve kalkınmış bir metropol şehir haline getirmeye çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından Erzurum Günleri’nin açılışı yapıldı. Başkan Sekmen, açılışta ulusal medya kuruluşlarına demeç vererek, kentin turizm destinasyonları hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi