Gayrimenkul devlerinin adresi İstanbul Çadırı olacak

Gayrimenkul devlerinin adresi İstanbul Çadırı olacak

Türkiye, 6 bin metrekarelik dev İstanbul Çadırı ile dünyanın en büyük ve en prestijli gayrimenkul ve yatırım fuarı MIPIM 2018’de yerini almaya hazırlanıyor.

Türkiye, 6 bin metrekarelik dev İstanbul Çadırı ile dünyanın en büyük ve en prestijli gayrimenkul ve yatırım fuarı MIPIM 2018’de yerini almaya hazırlanıyor. Fransa’nın Cannes kentinde 13-16 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek ve Türkiye milli katılımını önceki yıllarda olduğu gibi yine İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) gerçekleştireceği fuarda İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı, B2B görüşmelerinin merkezi olmaya devam edecek.

PARİS VE LONDRA ARASINDA

Türkiye’nin fuardaki tanıtım etkinlikleri ve stratejisi kapsamında yapılan basın toplantısında konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, İstanbul Çadırı’nda tüm ülke olarak var olunacağının altını çizdi. Topçu, “Çadırımız, toplantı ve işbirliklerinin merkezi olacak. Çok amaçlı olarak hizmet verecek. Türkiye’den katılan herkesin buluşma noktası olacak. Geçen yıl olduğu gibi Paris ve Londra çadırları arasında 685 metrekarelik alanda yer alacak olan İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nın bir kez daha uluslararası gayrimenkul yatırımcılarından büyük ilgi görmesini bekliyoruz” dedi.

İKİLİ GÖRÜŞMELER

Topçu, İTO’nun 2014’te ilk kez katıldığı MIPIM’de 2016’da 300, 2017’de 685 metrekarelik İstanbul Gayrimenkul Çadırı ile yer aldığını belirterek, şunları kaydetti: 

“İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı, bir kez daha fuarın en gözde yerlerinden biri olan Paris ve Londra Çadırları arasında 685 metrekarelik büyüklüğüyle yer alacak. İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı profesyonellerin, yatırımcıların üst düzey yönetici ve CEO’ların, gayrimenkul sektörünün lider isimlerinin ve uluslararası basın mensuplarının buluştuğu bir platform olarak networking kokteyllerine, ikili görüşmelere, paneller ve firma proje sunumlarına ev sahipliği yapacak.”

ARTIK ŞEHİRLER YARIŞIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bugün artık şehirler yarışıyor. Bu yarışta şehirler ekonomileriyle, sanayileriyle, sanat ve kültüre verdikleri önemle ön plana çıkıyor” dedi.

TÜRKİYE İLGİ ODAĞI OLACAK

MIPIM 2018’in Türkiye temsilcisi Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, fuarda 500’e yakın şehir ve ilçenin temsil edileceğini belirtti. Alkaş, “İstanbul dışında Balıkesir, Gaziantep, Hatay ve Beyoğlu, projeleriyle fuarda ilgi odağı olacak” dedi. Alkaş, şunları söyledi: “Bu şehirlerde yakın bir gelecekte uluslararası iş ortaklıklarının kurulması sürpriz olmayacak. Türkiye şehirleriyle, gayrimenkul şirketleriyle dünyada oyun kurucu olarak yer alacak. MIPIM de bu iddianın ortaya konulacağı en doğru platformlardan biri.”

BEYOĞLU’NDAN 25 PROJE

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 25 proje ve 25 firma ile MIPIM 2018’de yer alacaklarını belirterek, yurtdışı tanıtımlarına ağırlık verdiklerini dile getirdi. Demircan, dünyanın şehir haritası değişse de İstanbul’un konumu ve öneminin asla değişmeyeceğini vurgulayarak, “İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beyoğlu da yerini her zaman koruyacak” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi