2018 Yılında 11 Fuar Düzenleyeceğiz

2018 Yılında 11 Fuar Düzenleyeceğiz

Network Fuarcılığı ve Egemen bey sizi tanıyabilirmiyiz?

Network Fuarcılık 2015 yılında kurulmuştur. Grubumuzun lokomotif firması Burkon Turizm ve Kongre Organizasyon ve Limited Şirketi’dir . Burkon Ltd. Şti. Turizm ve Kongre alanında yaklaşık 20 yıllık bir deneyime sahiptir. Burkon Ltd. Şti. özellikle kongre organizasyonu alanında Sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin önde gelen firmalarından bir tanesi haline gelmiştir. Bu yüzden Network Fuarcılık yeni bir firma olmasına rağmen, grup firması Burkon Ltd. Şti. sayesinde arkasında güçlü bir bilgi birikimini barındırmaktadır.
Kendimden de kısaca bahsetmek isterim. İsmim Egemen GÜR, Cumhuriyet Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunuyum. 3 aydır Network Fuarcılık Ltd. Şti. Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyorum. Daha öncesinde yaklaşık 15 yıl özel sektörde pazarlama ve satış bölümlerinde çalıştım, bu sürenin önemli bölümünde satış ve pazarlama yöneticiliği görevi yaptım.

Network Fuarcılık yeni kurulan fuar firması önümüzdeki zamanda hangi sektörlerde fuar düzenlemeyi düşünüyorsunuz? Sadece Bursa'da mı fuar organize etmeyi düşünüyorsunuz?

2018 yılında Kozmetik ve Güzellik, Su ve Çevre, Gıda ve Sağlıklı Beslenme, Deri Ürünleri, Anne-bebe-oyuncak, Eğitim ve Kırtasiye, Bilişim ve Teknoloji, Turizm, Sağlıklı Yaşam ve Spor ile kariyer olmak üzere 11 fuar düzenlemeyi düşünüyoruz.

Bursa İhracat rakamları açısından ve ekonomik büyüklük açısından İstanbul’dan sonra ülkemizde 2. Sırayı almaktadır. Yirmiye yakın organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Güney Marmara’nın da iktisadi anlamda başkenti diyebiliriz. Buna karşın fuarcılıkta hak ettiği yeri alamadığını düşündük. Bu yüzden ilk amacımız Bursa’yı fuarcılık alanında hak ettiği yere çıkarmak, en azından bu yönde gayret göstermek olacaktır. İkinci aşamada farklı bölgelerimizde de fuar planlayabiliriz.

8-11 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Kozmetik ve Güzellik Fuarı hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

-Katılımcı firmaları neler bekliyor?       
   
Öncelikle Katılımcı firmaların başta Bursa ve Güney Marmara olmak üzere, ülkemizin bir çok şehrinden gelecek olan müşteri kitleleri ile buluşacaklarını ümit ediyoruz. Bu amaç doğrultusunda İstanbul, Ankara, Kocaeli, Çanakkale, Kütahya, Eskişehir ve Yalova gibi illerimizden kozmetik ve güzellik sektörüne yönelik ücretsiz ulaşım imkanları sunduk.

Sosyal sorumluluk projesi olarak ta Bursa ilimizde faaliyet gösteren bünyesinde güzellikle ilgili bölümleri bulunan 4 adet meslek lisesine stant imkanı sağladık. Yine bu liselerimizden öğrencilerimizi fuar alanına getireceğiz. Böylelikle katılımcı firmaların ihtiyaç duydukları nitelikli işgücü ile buluşmasını da sağlamış olacağız.

Ayrıca kozmetik ve güzellik sektöründeki yenilikleri görme şansına sahip olacaklar.
 
-Ziyaretçiler fuarda neleri görecek?

Fuarımız ücretsiz olup herkese açık olacak. Ziyaretçilerimiz içerisinde sektör profesyonelleri olduğu gibi ilgi duyan halkımızın da katılımını beklemekteyiz. Sektör profesyonelleri, alıcılar sektördeki yenilikleri, trendleri bulabilecekler. Gerek sektör profesyonellerine gerekse de halkımıza dönük olarak çeşitli etkinliklerde planladık. Fuarımızda 2018 makyaj trendlerinden, pratik ve yeni cilt bakım tekniklerine, 2018 topuz trendlerinden Yoga ile iç güzelliğin sırlarına, pivot point eğitiminden defilelere varıncaya kadar onlarca da etkinlik planladık.

-Hangi ülkelerden ziyaret edilecek?

Fuarlarımızı ilk yıllarda ulusal ölçekte yapmayı planladık. Bu yüzden ulusal ölçekte  ziyaretçilerimiz olacak. İlerleyen dönemde fuarlarımızı uluslararası ölçeğe taşımayı düşünüyoruz.

2018 yılında düzenlenecek sektörel fuarları nasıl görüyorsunuz?

Ülkemizin pek çok şehrindeki fuarlara katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Katılımcı firmalar ile yaptığım görüşmelerde sektör temsilcileri fuarların eskisi kadar müşteri kazanımında etkisi olmadığını, sektöre eskisi kadar canlılık katmadığını ifade ettiler. Şüphesiz bu durumda Suriye ve Ortadoğu’da ki belirsizliğin, dünya siyasi ve ekonomik konjonktürün deki dalgalanmaların etkisi vardır.

Buna karşın dünyada ve ülkemizde markalaşmış bazı fuarlar var. Bu fuarların etkinliğinin bir miktar azalma olsa da devam edeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda ekonomik daralmaların belirsizliklerin olduğu durumlar kendi içerisinde yeni fırsatlar barındırır. Ekonomik daralma yaşayan firmalar yeni müşteri ve yeni pazarlar ile bunu fırsata çevirme arayışına da girerler. Bunu yapmanın yollarından biriside fuarlara katılmaktır.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Bursa sanayisinin yanı sıra önemli bir tarih ve turizm kentidir. Fuarlarımız için şehrimize gelecek olan misafirler, fuar faaliyetleri öncesinde ve sonrasında pek çok tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilir, Bursa’ya özgü yöresel tatları tadabilirler. Fuarlarımıza ilgi duyan herkesi şehrimizde ağırlamaktan kıvanç duyarız.

Röportaj Müge YAVAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi