2018 Yılında 11 Fuar Düzenleyeceğiz

2018 Yılında 11 Fuar Düzenleyeceğiz

Network Fuarcılığı ve Egemen bey sizi tanıyabilirmiyiz?

Network Fuarcılık 2015 yılında kurulmuştur. Grubumuzun lokomotif firması Burkon Turizm ve Kongre Organizasyon ve Limited Şirketi’dir . Burkon Ltd. Şti. Turizm ve Kongre alanında yaklaşık 20 yıllık bir deneyime sahiptir. Burkon Ltd. Şti. özellikle kongre organizasyonu alanında Sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin önde gelen firmalarından bir tanesi haline gelmiştir. Bu yüzden Network Fuarcılık yeni bir firma olmasına rağmen, grup firması Burkon Ltd. Şti. sayesinde arkasında güçlü bir bilgi birikimini barındırmaktadır.
Kendimden de kısaca bahsetmek isterim. İsmim Egemen GÜR, Cumhuriyet Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunuyum. 3 aydır Network Fuarcılık Ltd. Şti. Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyorum. Daha öncesinde yaklaşık 15 yıl özel sektörde pazarlama ve satış bölümlerinde çalıştım, bu sürenin önemli bölümünde satış ve pazarlama yöneticiliği görevi yaptım.

Network Fuarcılık yeni kurulan fuar firması önümüzdeki zamanda hangi sektörlerde fuar düzenlemeyi düşünüyorsunuz? Sadece Bursa'da mı fuar organize etmeyi düşünüyorsunuz?

2018 yılında Kozmetik ve Güzellik, Su ve Çevre, Gıda ve Sağlıklı Beslenme, Deri Ürünleri, Anne-bebe-oyuncak, Eğitim ve Kırtasiye, Bilişim ve Teknoloji, Turizm, Sağlıklı Yaşam ve Spor ile kariyer olmak üzere 11 fuar düzenlemeyi düşünüyoruz.

Bursa İhracat rakamları açısından ve ekonomik büyüklük açısından İstanbul’dan sonra ülkemizde 2. Sırayı almaktadır. Yirmiye yakın organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Güney Marmara’nın da iktisadi anlamda başkenti diyebiliriz. Buna karşın fuarcılıkta hak ettiği yeri alamadığını düşündük. Bu yüzden ilk amacımız Bursa’yı fuarcılık alanında hak ettiği yere çıkarmak, en azından bu yönde gayret göstermek olacaktır. İkinci aşamada farklı bölgelerimizde de fuar planlayabiliriz.

8-11 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Kozmetik ve Güzellik Fuarı hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

-Katılımcı firmaları neler bekliyor?       
   
Öncelikle Katılımcı firmaların başta Bursa ve Güney Marmara olmak üzere, ülkemizin bir çok şehrinden gelecek olan müşteri kitleleri ile buluşacaklarını ümit ediyoruz. Bu amaç doğrultusunda İstanbul, Ankara, Kocaeli, Çanakkale, Kütahya, Eskişehir ve Yalova gibi illerimizden kozmetik ve güzellik sektörüne yönelik ücretsiz ulaşım imkanları sunduk.

Sosyal sorumluluk projesi olarak ta Bursa ilimizde faaliyet gösteren bünyesinde güzellikle ilgili bölümleri bulunan 4 adet meslek lisesine stant imkanı sağladık. Yine bu liselerimizden öğrencilerimizi fuar alanına getireceğiz. Böylelikle katılımcı firmaların ihtiyaç duydukları nitelikli işgücü ile buluşmasını da sağlamış olacağız.

Ayrıca kozmetik ve güzellik sektöründeki yenilikleri görme şansına sahip olacaklar.
 
-Ziyaretçiler fuarda neleri görecek?

Fuarımız ücretsiz olup herkese açık olacak. Ziyaretçilerimiz içerisinde sektör profesyonelleri olduğu gibi ilgi duyan halkımızın da katılımını beklemekteyiz. Sektör profesyonelleri, alıcılar sektördeki yenilikleri, trendleri bulabilecekler. Gerek sektör profesyonellerine gerekse de halkımıza dönük olarak çeşitli etkinliklerde planladık. Fuarımızda 2018 makyaj trendlerinden, pratik ve yeni cilt bakım tekniklerine, 2018 topuz trendlerinden Yoga ile iç güzelliğin sırlarına, pivot point eğitiminden defilelere varıncaya kadar onlarca da etkinlik planladık.

-Hangi ülkelerden ziyaret edilecek?

Fuarlarımızı ilk yıllarda ulusal ölçekte yapmayı planladık. Bu yüzden ulusal ölçekte  ziyaretçilerimiz olacak. İlerleyen dönemde fuarlarımızı uluslararası ölçeğe taşımayı düşünüyoruz.

2018 yılında düzenlenecek sektörel fuarları nasıl görüyorsunuz?

Ülkemizin pek çok şehrindeki fuarlara katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Katılımcı firmalar ile yaptığım görüşmelerde sektör temsilcileri fuarların eskisi kadar müşteri kazanımında etkisi olmadığını, sektöre eskisi kadar canlılık katmadığını ifade ettiler. Şüphesiz bu durumda Suriye ve Ortadoğu’da ki belirsizliğin, dünya siyasi ve ekonomik konjonktürün deki dalgalanmaların etkisi vardır.

Buna karşın dünyada ve ülkemizde markalaşmış bazı fuarlar var. Bu fuarların etkinliğinin bir miktar azalma olsa da devam edeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda ekonomik daralmaların belirsizliklerin olduğu durumlar kendi içerisinde yeni fırsatlar barındırır. Ekonomik daralma yaşayan firmalar yeni müşteri ve yeni pazarlar ile bunu fırsata çevirme arayışına da girerler. Bunu yapmanın yollarından biriside fuarlara katılmaktır.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Bursa sanayisinin yanı sıra önemli bir tarih ve turizm kentidir. Fuarlarımız için şehrimize gelecek olan misafirler, fuar faaliyetleri öncesinde ve sonrasında pek çok tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilir, Bursa’ya özgü yöresel tatları tadabilirler. Fuarlarımıza ilgi duyan herkesi şehrimizde ağırlamaktan kıvanç duyarız.

Röportaj Müge YAVAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi