Emıtt 2018 Fuarı'nda Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Standı Yoğun İlgi Gördü

Emıtt 2018 Fuarı'nda Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Standı Yoğun İlgi Gördü

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Standı ziyaret eden misafirlerle sohbet eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, diğer kentlerin açmış olduğu stantları da ziyaret ederek farklı şehirlerden EMITT 2018 Fuarı’na katılan insanlarla bir araya geldi. EMITT’in tüm Türkiye ve Mersin’e hayırlı olması temennilerini ileten Kocamaz, "Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana bu tür fuarlara katılarak Mersin’i en iyi şekilde temsil ettirmek, tanıtmak gayreti içerisindeyiz. Biz bunu aslında Tarsus’ta görev yaptığımız dönemden itibaren her daim yapıyorduk. Ama şu anda Mersin’i bütün ilçeleriyle birlikte tanıtma gayreti içerisindeyiz" dedi.

Mersin’in yeryüzü cenneti bir kent olduğunu vurgulayan Kocamaz, “Mersin tarihin derinliklerinden günümüze gelinceye kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ilgi çeken, odak noktası ve cazibe merkezi olan bir bölge. Biz hem kültürel değerlerimizi, hem turistik değerlerimizi, hem dede yörenin yetiştirdiği ürünleri en iyi şekilde tanıtmak istiyoruz. Bütün ilçelerimizi bu tanıtımda bizimle beraber yol yürümeye davet ediyoruz. Ama üzülerek belirtiyorum ki, üç dört ilçemiz dışında maalesef bu tür faaliyetlerde çok fazla destek ve ilgi göremiyoruz. Ama bize destek versinler, vermesinler biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür faaliyetleri bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü biz nemelazım diyemeyiz. Biz bölgemizin bütününe hizmet ediyoruz. Mersin’i topyekun ayağa kaldırmak istiyoruz. Onun için de Mersin’in değerlerini her tarafa ulaştırma gayreti içerisindeyiz" diye konuştu.

Mersin’in ekonomik yönden her geçen gün biraz daha geliştiğini ve iller arası vergi sıralamasında 6. sırada yer aldığını kaydeden Kocamaz, “Suriyeli misafirler hariç 2 milyona yakın nüfusumuz var. Dolayısıyla işsizliğin çok yoğun olduğu bir bölgede yaşıyoruz. Onun için istihdam ağırlıklı bir iş kolu olan turizme biz çok özel önem veriyoruz. 8 tane ilan edilmiş turizm bölgemiz var. Ama bugüne kadar bir türlü bu ilan edilmiş turizm bölgelerine bu yatırımlar başlamadı. Yatırımların da bir an evvel başlamasını istiyoruz. Mersin bunların hepsini hak ediyor. Mersin belki kendini bu güne kadar tanıtma konusunda geri kalmış ama artık daha fazla zaman kaybına fırsat veremeyiz. Bizler Mersin’de yaşayan bütün insanlar ve tüm sivil toplum örgütleri olarak, yerel genel idareler olarak Mersin’i hak ettiği yere getirmek için el ve gönül birliği içerisinde çalışmamız gerekiyor. Bu birlikteliğin adına da biz Mersin ortak paydası diyoruz. Herkesi bu tanıtım görevinde taşın altına elini koymaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bir yıl sonra tekrar EMITT 2018 Fuarı’nda yer almaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Kocamaz, "Bu güzel akşamda, bu güzel programda sizlerle bir yıl sonra bir kere daha beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Mersin hepimizin ortak paydası. Mersin’de göreve talip olarak bir yerlere getirmek istiyorsak sadece Mersin’deki mahalli müşterek ihtiyaçlarımızı gidermek yetmez. Mersin’i mümkün olduğunca tanıtarak, Mersin’e dikkat çekerek çeşitli aktiviteler düzenleyerek hak ettiği yere getirmek hepimizin boynunun borcu. Biz İzmir Travel Turkey Fuarı’na da katılıyoruz ama buradaki fuara katılım oradan çok daha fazla. Yıllardır Tarsus’ta yönetimdeyken Tarsus’u tanıtmak gayesiyle yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılıyorduk. Mersin olarak da çıtayı daha da yükselttik ve her yıl standımız biraz daha fazla ilgi görüyor. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi