Muş, 2018 EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda tanıtılıyor.

Muş, 2018 EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda tanıtılıyor.

Türkiye'nin en önemli turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMİTT 2018 İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuara görkemli bir stantla katılan Muş standında ilk gün ziyaretçileri, Valimiz Aziz Yıldırım ve eşi Selma Yıldırım Hanımefendi, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat  Asya, Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, protokol üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile İlçe Kaymakamları, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Muş Alparslan Üniversitesi yetkilileri ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri karşıladı.
 
Muş'un tarihi ve turistik yerleri, doğal güzellikleri ve mutfağının tanıtıldığı fuarda, protokol üyeleri ziyaretçiler ile yakından ilgilendi.
 
Önceki gün kapılarını açan Muş standını TBMM Başkanvekili AK Partili Mehmet Aydın, Muş Eski Valisi-Rize Valisi Erdoğan Bektaş'da ziyaret edenler arasında yer aldı.
 
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’ Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu sene 22’ncisi gerçekleşen fuarı, Türkiye açısından da son derece önemli bir yere sahip.
 
Dünyanın 5 büyük turizm fuarı arasında yer alan EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar’ına gösterilen yoğun ilgi ilk günden bu yana artarak devam ediyor.
 
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek EMİTT şimdiye kadar başta Hindistan, Endonezya, Filipinler. Rusya, Balkan Ülkeleri, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 108 ülkeden 4.500 davetli tur operatöründen rekor sayıda başvuru alındığı belirtiliyor.
 
Rekor seviyede yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan fuarda tüm katılımcılar için değer yaratan, birbirinden faydalı içerik ve İş birlikleri ile sektöre yön vermeyi sürdürüyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğundaki fuar görkemli bir açılış töreni ile başladı.
 
25-28 Ocak 2018 tarihlerinde açık olan EMİTT Fuarı’nın ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatil tüketicilerine yönelik olacak. Tatil tüketicileri fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını, cazip fiyatlarda “erken rezervasyon" kampanyaları ile ulaşma imkânına sahip olabilecek. EMİTT’i bu yıl 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
Hem katılımcılar hem de tüketiciler için sektörel bir okul niteliği taşıyan EMİTT Fuarı her yıl olduğu gibi turizm sektörünün gelişimine yönelik zengin bir içerikte hazırlandı. Yerel turizmin gelişimi ve önemi, Türkiye’de seyahat acentacılığının geleceği, seyahat trendleri ve öngörüleri ve şehirlerin pazarlamasında marka kentler yaratılması, yerel kalkınma ve turizm odaklı yerel kalkınma, sürdürülebilir turizm projelerinin yerel ekonomik kalkınmaya katkısı, AB’nin sürdürülebilir turizm ve yerel kalkınma konularındaki genel yaklaşımı ve bu konulara verdiği destekler, gelişmekte olan pazarlarda online satış ve farkındalık gibi birbirinden önemli konu üzerinde alanında uzman birçok konuşmacı da EMİTT’te olacak.
 
25 Ocak 2018'deki açılışta hem Türkiye’den hem de uluslararası alandan çok önemli ve değerli katılımcılar yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, TYD Başkanı Oya Narın ve TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın yanı sıra Alman Turizm Sektörü Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, BM Dünya Turizm Örgütü Eski Genel Sekreteri Taleb D. Rıfai ve BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili gibi uluslararası alanda da çok önemli isimler EMlTT'in açılışında bulundu.
 
İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda, Muş’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra ilimizin yöresel marka ürünleri de tanıtılıyor.
 
Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, İstanbul’daki EMİTT Fuarı ile Muş’un tanıtımına önem verildiğinin bir kez daha en güzel bir şekilde gösterildiğini belirterek, fuara paydaş ve katılımcı kurum kuruluşların yanı sıra tüm Muşlu hemşerilerimizi de davet etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi