“Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz”

“Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz”

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2018 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcıları neler bekliyor? 

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük üçüncü kongre, toplantı ve etkinlik fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın beşincisi, 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek. MICE profesyonellerini ve global MICE endüstrisini beşinci kez bir araya getirecek olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, her geçen yıl çıtasını daha da yükselterek Türkiye MICE sektörünün büyümesine ve gelişmesine büyük oranda katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl, 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde 39 ülkeden 746 hosted buyer’a, 9791 B2B görüşmeye, 4.975m² stant alanında 220 ulusal ve uluslararası katılımcıya, 19 oturuma, 35 konuşmacıya, 160 sponsora ve 15.000+ ulusal ve uluslararası ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, “Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottosuyla Türkiye’den ve dünyadan sektör profesyonellerine yeniden ev sahipliği yapacak.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, Türkiye’nin en kapsamlı B2B etkinliği olarak, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen MICE sektörünün lider firmalarını; kurumsal şirketler, dernekler ve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturuyor. 3 gün boyunca devam edecek olan profesyonel hosted buyer programının yanı sıra, 350 kurumsal şirket, 40 ülkeden 200 yabancı hosted buyer, 220 katılımcı firma temsilcisi dahil 800 kişilik özel davetli, daha güçlü iş birlikleri sağlamak amacıyla fuarın ikinci günü olan 22 Şubat 2018 tarihinde artık bir marka haline gelmiş olan “AMEzing Parti”de, İstanbul Kongre Merkezi bahçesinde Türkiye’de ilk defa kurulacak dev Dome çadırda Amsterdam’dan katılacak dansçılar, video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayacaklar.

Bu yıl, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2018 yeniliklerinin arasında, etkinlik teknolojilerini içeren ve hem Türkiye hem de dünyadan en son trendleri içinde barındıracak olan bir “TECH ZONE” da bulunuyor. Bu fuarın artık vazgeçilmez bir parçası olan Speakers’ Corner’da ise Dünya MICE endüstrisi başkanları, sanal gerçeklik/arttırılmış gerçeklik, etkinlik yazılımları gibi 2018 yılının etkinlik teknoloji trendleri ve yepyeni teknolojik gelişmelerle ilgili birçok oturum gerçekleşecek. Dünyanın en ünlü gösteri ve şölen tasarımcısı İtalyan Valerio Festi dahil, etkinlik teknolojisi alanında dünyanın bir numaraları konuşmacısı Corbin Ball, NIKE Global Etkinlik Başkanı, Canlı Deneyim Stratejisti ve White Fox Danışmanlığı Sahibi Mat Johnson gibi konuşmacıların olduğu oturum biletleri Biletix üzerinden satın alınabilecek.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektöre ne gibi katkıları bulunuyor?

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, dünyanın en büyük üçüncü MICE fuarı olarak, öncelikle Türkiye MICE sektörünü dünyaya tanıtıyor ve sektör hakkındaki farkındalığı arttırıyor. Türkiye MICE sektörünün güçlü paydaşlarını global MICE pazarına tanıtırken, bir yandan da hosted buyer programıyla yeni etkinliklerin Türkiye’ye kazandırılmasını ve sektörün sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Yukarıda da belirttiğim “Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottomuza uygun olarak Türkiye MICE sektörünün tüm profesyonellerini ve oyuncularını bir araya getirerek, paneller ve seminerlerle sektör sorunlarını tartışabilmeyi, bu konulara çözüm yollarının bulunmasını ve mesleki gelişim sağlanmasını ve sektörün motive olmasını sağlıyoruz. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, Türkiye ve dünya MICE endüstrisini bir araya getirmek ve sektörün büyümesine katkı sağlamak amacıyla her yıl büyük bir emek ve özenle gerçekleşiyor.

ACE of M.I.C.E. Awards 2018’nin bu yıl düzenlenecek ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Katılımcıları bekleyen sürprizler neler? Ödüllere yeni kategoriler eklendi mi?

3 Nisan 2017 tarihinde Zorlu PSM’de beşincisi gerçekleşen ve kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün buluşmasına ev sahipliği yapan ACE of M.I.C.E. Awards, Turizm Medya Grubu organizasyonunda altıncı kez MICE’ın aslarını belirledi. ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; 3 ana başlık, 18 ayrı dalda değerlendirildi. MICE sektör profesyonellerinin, sanat ve iş dünyasından tanınmış isimlerin davetli olarak katılacağı törende, MICE endüstrisi ödüllerini önemli isimler takdim edecek. MICE endüstrisi turizm gelirinin %30’unu kaplıyorken ve 6 milyar dolarlık bir sektöre büyük katkı sağlarken, 5 yıldır başarıyla devam eden bu organizasyonda 148 ödül verildi, 10.549 MICE profesyoneli geceye katıldı, 376 jüri heyeti ile başarıyla çalışıldı, 930 firma başvuru yaptı ve 320 sponsor firma destek sağladı.

ACE of M.I.C.E. Awards 2018’in jüri üyeleri ve etkinlik firmaları aday adaylarının katılım gösterdiği ACE of M.I.C.E. Awards Beyin Fırtınası Toplantısından ve sektörden alınan geri bildirimler değerlendirilerek, bu yıl ödüllere yeni kategoriler eklendi. Yeni eklenen kategoriler En İyi Roadshow ve En İyi Etkinlik Teknolojisi.

Bu yıl ilk kez açılan ve çok önemsediğimiz başka bir kategorimiz ise; “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” idi. Bu kategoriye, hem kurumlar hem de ajanslar başvuru yaptı. Zaman gözetmeksizin sosyal sorumluluk alanında yarışan projelerin başvuru ücretleri ise, diğer kategorilerden ayrılarak %50 indirimli oldu. 5 yıldır başarıyla yürütülen ACE of M.I.C.E. Awards, jüri-finalist toplantısı ve görkemli ödül töreniyle, sektör paydaşları arasında önemli bir network sağlıyor. Sektör paydaşlarının şıklık yarışına girdiği ve Oscar tadında bir organizasyon olan ACE of M.I.C.E. Awards, global MICE endüstrisinin en büyük ödül töreni. Bu yıl da 26 Mart tarihinde Uniq’te gerçekleşecek.

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye MICE sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir?

Ülkemiz ve özellikle turizm ve MICE sektörleri çok zor bir süreçten geçti. Bu süreç sonrasında, yavaş yavaş yaraları sardık ve artık ayağa kalkmaya hazırız diyebilirim. Geçirdiğimiz dönemin etkileri hala hissediliyor olsa da, sektörün geneli önümüzdeki döneme ve özellikle 2018 yılına umutlu bakıyor. Eğer 2018 yılı tahmin ettiğimiz gibi olumlu geçerse, sektörümüzü toparlayıp geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sağlam adımlarla global MICE sektöründeki yerimizi daha da ileriye taşıyabiliriz. 2017 yılında gerçekleştirdiğimiz ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’da ağırladığımız yabancı katılımcılar ve konuşmacılar bizlere Türkiye MICE sektörüne olumlu baktıklarını ve ülkemizin potansiyeline gönülden inandıklarını söylediler. Bu noktada, sektör olarak bir arada hareket etmemizin ve bizleri geliştirecek doğru adımları atmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. “Ben” algısından sıyrılıp, “biz” demeye başladığımız zaman Türkiye turizm ve MICE sektörünün önünde kimsenin duramayacağına inanıyorum.

Yeni projelerinizden bahseder misiniz?

11 senedir düzenli olarak MICE profesyonellerinin ve kurumsal firmaların iş ve yaşam dergisi olan M.I.C.E. Dergi’yi yayımlıyoruz. Bu yıl, sektörün nabzını tutan güncel konuları kapsamlı bir bakış açısıyla ele alan M.I.C.E. Dergi’nin içeriğini ve tasarımını MICE endüstrisindeki en yeni gelişmeler doğrultusunda yeniledik. Ayrıca, dünya ve Türkiye MICE sektöründeki tüm gelişmelerden anında haberdar olabilmeniz için kurulan eventturkiye.com’un da içeriklerini ve tasarımlarını bu yıl yeniledik. İçerisinde, sektörel haberler, etkinlikler, dünyadan haberler, röportajlar, araştırmalar, köşe yazıları ve sektöre dair tüm güncel gelişmeleri bulabileceğiniz eventturkiye.com, aynı zamanda MICE Sektörünün açılış sayfası olarak biliniyor. 2018 yılı için yepyeni bir proje üzerinde çalışıyoruz, micemap.com web portalı ve uygulaması, global MICE sektörünü bir araya getirecek. Dünyanın dört bir yanındaki MICE profesyonellerinin bakış açısını genişletecek ve değiştirecek olan dijital platformda, MICE sektörüne dair her şey elinizin altında olacak. Global MICE Endüstrisinin en büyük global ağını yaratıyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan micemap.com, global MICE endüstrisine yeni bir bakış açısı ve büyük bir yenilik sunacak. micemap.com’un lansmanını, büyük bir organizasyonla 5. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines kapsamında gerçekleştireceğiz.

Ek olarak, Türkiye MICE endüstrisini ilgilendiren ve bizleri çok heyecanlandıran yepyeni bir oluşumdan bahsetmek istiyorum. Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği, kısaca TETKİD, kurumsal şirketlerin etkinlik yöneticileri ile etkinlik, kongre ve incentive alanında faaliyet gösteren ajansları bir araya getirmek ve bu doğrultuda Türkiye MICE sektörünün standartlarını ve hizmet satın alma kriterlerini belirlemek amacıyla kuruldu. Dernek, Türkiye MICE sektörünün genel yapısını dünya standartlarına çıkarma hedefini taşıyor ve uzun vadede Türkiye MICE sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek tam kapsamlı bir birlik olmayı hedefliyor. TETKİD’in yarattığı olumlu etkileri, çok yakında Türkiye MICE endüstrisi üzerinde görmeye başlayacaksınız. Dernek hakkındaki gelişmeleri, www.tetkid.com adresinden takip edebilirsiniz. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi