KAYMOS Başkanı Yakup Deveci, "İstihdamı destekliyor ve ekonomiye can veriyoruz"

KAYMOS Başkanı Yakup Deveci,

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Yakup Deveci, İstanbul CNR'da 14'üncüsü düzenlenen mobilya fuarına 66 firma ile katıldıklarını belirterek, "İstihdamı destekliyor ve ekonomiye can veriyoruz" dedi.

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği'nin 3 yıl önce kurulmuş bir sivil topluk kuruluşu olduğunun altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci, KAYMOS'un 93 üye ile faaliyetlerini yürüttüğünü bildirdi. İstanbul CNR'daki mobilya fuarına Kayseri'yi ve mobilya sektörünü temsilen 66 firma ile katıldıklarını ifade eden Deveci, "Bizim için sevindirici yanı, ilk başladığımız günden bugüne hem firmalarımız hem de markalarımız bazında çok ciddi ivmeler kazandık. Markalaşma yolunca ciddi bir katkısı var. Bu katkısıyla ürettiği ürünleri dünya pazarına açmamız ve dünya pazarındaki müşterilerimize duyurma anlamında, hem şehrimize olan minnet borcumuzu hem de ülkemize olan kültür elçiliği borcumuzu yerine getirmiş oluyoruz" dedi.

"Burası 150'ye yakın ülkeden davetlinin katıldığı bir mobilya fuarıdır. Bununla alakalı çalışmalarda emeği geçen, özellikle bizim dernek üyesi arkadaşlarımız ciddi tasarımlar yaptılar" diyen Deveci, "Hem stantları anlamında hem müşteri karşılama anlamında hem de müşteri anlamında ve bununla birlikte endüstriyel üretim yaptıkları için sektörün satış sonrası servis ağını oluşturan ve tüketiciye daha uygun fiyata daha kaliteli ürünleri satmak adına birliktelikle çıktıkları yolda son gaz devam ediyorlar. Gayet de başarılı gidiyorlar. Bütün üreticilerimizi ve bütün firmalarımızı tebrik ediyorum. Gayet iyi çalışmalar var. İnşallah bu fuar sonrasında da güler yüzümüzle 2023 hedefleri adına 2018 yılında daha da iyi çalışarak bu hedeflere ulaşmış olacağız. Cari fazla veren bir sektörüz. Bunu daha öncede dile getirmiştik. İstihdamı destekliyoruz. Neredeyse ekonomiye can veriyoruz. Kendi üzerimize düşen bütün görevleri yerine getiren bir sektör olarak devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
Yakup Deveci, Kayseri'deki mobilya sektörü hakkında ise şu bilgileri verdi: 

"1'inci organize sanayi bölgemiz yaklaşık 22 milyon metrekaredir. Mimarsinan ve İncesu ile yaklaşık 45 milyon metrekareye ulaşan bir organize sanayiye sahip Kayseri'den bahsediyoruz. Kayseri yıllardır ticaret üssü olarak oluşmuş ve ticaretle anılan bir şehir. Ticaretinin de yaklaşık yüzde 60'ı mobilya üzerinedir. İstihdam da 100 binin üzerine çıkmaya başladı. 100 bin kişi bu sektörden ekmek yiyor. Bununla birlikte de halen gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Kayseri'de şuan kurulmuş olan bir kooperatif niteliğinde yapılan mağazalarımız var. Bununla birlikte hem bölgeye hem çevreye hem de dış ülkelere daha nezih ortamda yaptığımız ürünleri sergileyeceğiz. Türkiye mobilyasının yüzde 50'sini üreten bir şehirden bahsediyoruz. Katma değerini ve vergisini hesapladığınız zamanda göz ardı edilemeyecek çok ciddi bir sektör ve şehir olarak Kayseri'yi adlandırabiliriz.
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi