2018 Yıl Sonu İç Giyim Sektörü Hedefi; 7 milyar dolar ciro...

2018 Yıl Sonu İç Giyim Sektörü Hedefi; 7 milyar dolar ciro...

Bu yıl LİNEXPO olarak üçüncüsü yapılacak olan; iç giyim fuarı 8-10 Şubat arasında İFM ( İstanbul Fuar Merkezi) ‘de gerçekleşecek. Yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçisi olan LİNEXPO Fuarının bu yılki, açılışı 8 Şubat sabah 11:00 da ünlü manken Deniz Akkaya sunuculuğunda başlayacak. İş dünyasının ünlü isimleri de fuar açılışına katılacak. Bu isimlerden bazıları: İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, İTO Başkan Yardımcısı, Dursun Topçu, yönetim kurulu üyesi Servet Samsama ve çeşitli dernek başkanları...

Uluslararası ziyaretçilerinin olacağı LİNEXPO Fuarına katılımcı firmalar bu yıl oldukça sıkı hazırlandı. Birbirinden güzel pijama, sabahlık, ev giyimleri, iç çamaşırı koleksiyonları görücüye çıkacak. Fuar için ayrıca tasarımlar hazırlayan firmalar bu yıl yapılacak olan satışlardan oldukça umutlular. Geçtiğimiz yılı 6 milyar  dolar ihracat ile kapatan iç giyim sektörü bu yıl 7 milyar dolar  ciro yaparak kapatmak hedefinde.

TİGSAD (Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği)  başkanı yardımcısı Osman Alyüz , bu yılki LİNEXPO fuarı için şunları söyledi: ’’ Bu yıl gerçekleşecek olan İç Giyim fuarımız için geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yoğun bir çalışma, içine girdik.
 
Son yıllarda her yıl artan ihracat ivmesine sahip bir sektör haline geldik. Amacımız bunu her yıl katlayarak devam ettirmektir. İç giyim derneği olarak yurt dışına gönderdiğimiz ekiplerimiz şimdiye kadar,50 civarında ülkeye LİNEXPO fuarımızın tanıtımını yaptılar. Bu yılki fuarımızda 7 bin civarında yabancı 7 bin kadarda yerli ziyaretçi bekliyoruz. Fuara katılan firmalarımız için her yıl olduğu gibi kura sistemi İle yer tayini yapmak zorunda kaldık. Fazla talep olduğu için açık attırma ve kura sistemini tercih etmek zorunda kalıyoruz.
 
Bu yıl için hazırlanan iddialı koleksiyonlarımızı,  ziyaretçi aynı zamanda alıcı olan misafirlerimiz için itina ile hazırladık. Amacımız fuarımızı önümüzdeki yıllarda yurt dışına taşımak’’. Diyerek sözlerine son verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi