PENTEX Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açıyor

PENTEX Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açıyor

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) tarafından da desteklenen PENTEX Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı, Gaziantep Sanayi Odası, PENKON Penye, Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği işbirliğiyle AKORT Fuarcılık tarafından 14-17 Şubat 2018 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Gaziantep'te 7’ncisi düzenlenen Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı (PENTEX), 14 Şubat Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Gaziantep Sanayi Odasından (GSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, GSO, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği ve KOSGEB destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen fuar, Ortadoğu Fuar Merkezi'nde 14-17 Şubat tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Penye ve tekstil sektörünü bir araya getirecek fuara başta Gaziantep olmak üzere Adana, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya ve Mersin'in yanı sıra Japonya, Yunanistan ve Çin’den firmalar katılacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden tekstilin geleceği için moda ve tasarıma öncelik verip markalaşmaya yönelinmesi gerektiğini belirtti.

Fuarların, sektörlerin gelişmesi, ürünlerin tanıtılması ve sanayinin gelişip kalkınması için fırsat olduğunu ifade eden Konukoğlu, Gaziantep’te düzenlenen fuarların, bölge açısından da büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Konukoğlu, "beyaz altın" olarak tanımlanan pamuğun tekstilin mihenk taşı ve Gaziantep sanayisine yön veren önemli sektör olduğuna işaret etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi