Bursalı Tekstilciler Paris’ten Moralle Döndü

Bursalı Tekstilciler Paris’ten Moralle Döndü

BTSO üyeleri, Paris Premiere Vision ve Texworld fuarlarından moralle döndü. Tekstil sektörünün kalbinin attığı fuarlarda yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaran Bursalı firmalar, Küresel Fuar Acentesi ve Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) projelerinin de katkılarıyla yeni ticaret bağlantıları kurdu.

Türkiye’deki oda ve borsalara rol model projelere imza atan BTSO, Bursa iş dünyasının ihracatçı kimliğini güçlendiren projelere imza atmaya devam ediyor. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Fransa’da düzenlenen Premiere Vision ve Texworld fuarlarına 2013 yılından bu yana yaklaşık 15 organizasyon düzenleyen BTSO, 100’e yakın iş dünyası temsilcisini bir kez daha modanın başkentinde buluşturdu. 11-14 Şubat tarihleri arasındaki Texworld Fuarı ile 13-15 Şubat’ta düzenlenen Premiere Vision Fuarı’na katılan Bursa iş dünyası temsilcileri, önemli işbirlikleriyle Bursa’ya döndü.
 
“BTSO’NUN PROJELERİ İHRACATI ARTIRIYOR”

Texworld Fuarı’nda katılan Fabra Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Engin Alemdar, fuarın çok verimli geçtiğini söyledi. Ur-Ge çalışmaları kapsamında aldıkları satış ve pazarlama eğitim faaliyetlerinin de kendi firmasına büyük katkı sağladığını kaydeden Alemdar, “Bu yıl 5’inci kez katıldığımız fuarda 120’den fazla firma ile görüştük. Ziyaretçilerimizin yaklaşık yüzde 20’si yeni müşteri. İngiltere, Fransa gibi Avrupa ülkelerinden gelen firmalarla önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Eskiden Türk firmalarına miktar odaklı kumaş üreticisi olarak bakarlardı. Şimdi sektörümüz büyük bir değişim yakaladı. Ur-Ge ve Küresel Fuar Acentesi Projeleri firmamızın dünyaya açılmasında önemli katkı sağladı. Vizyoner çalışmalarından dolayı BTSO’ya teşekkür ediyorum” dedi.
 
“YENİ MÜŞTERİLER KAZANDIK”

Texworld Fuarı’na katılan Işıksoy Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Arzu Işık, BTSO’nun fuarcılıkta oldukça başarılı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “BTSO, firmaların ihracatını artırma ve rekabetçiliğini geliştirme noktasında şirketlere önemli tecrübe kazandırdı. Özellikle Bursa’da yapılan alım heyeti organizasyonları firmamızın yeni müşteriler kazanmasını sağladı.”
 
“TEKSTİLDE ÇITAYI YÜKSELTİYORUZ”

Ezgi Tekstil ortaklarından Rahim Ezgi, yurt dışı fuar programlarının sektörlerin dünyaya açılması noktasında büyük önem taşıdığını belirterek, “BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi ile fuara katıldık. Fuarda mevcut müşterilerimizle görüşmenin yanı sıra yeni müşteriler de kazandık. Dünyada iplik, dokuma, boya ve konfeksiyon konusunda Türkiye gibi tam teşekkül başka bir ülke yok. Dünyadaki rakiplerimize karşı Avrupa pazarına yakınlık ve hız avantajımız var. Bursa, tekstilde çıtasını daha da yükseltecektir” diye konuştu.
 
“DÜNYA TÜRKİYE’NİN GÜCÜNÜN FARKINDA”

Premiere Vision Fuarı’na katılan Taşdelen Tekstil’in Satış Sorumlusu Can Tuğrul, 6 senedir katıldıkları fuarda bu yıl katılımın oldukça fazla olduğunu kaydetti. Türkiye’den gelen katılımcıların Premiere Vision Fuarı’nı adeta domine ettiğini ifade eden Tuğrul, “Türkiye artık kabuğunu kırdı. Dünya, Türkiye’nin sektördeki gücünün farkında. Özellikle Bursa’mız nitelikli tekstil üretimi noktasında önemli bir aşama kat etti. BTSO’nun organizasyonları ile sektör temsilcileri arasındaki birlik ve beraberlik daha da güçlendi” ifadelerini kullandı.
 
İŞ DÜNYASI İÇİN FIRSAT DOLU DESTEKLER

BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında düzenlenen iş gezilerine KOSGEB de önemli destekler sağlıyor. KOSGEB, organizasyona katılan firmaların ulaşım, konaklama, rehberlik ve fuar giriş ücretleri gibi harcamaları için yakın ülkelerde 3 bin TL, uzak ülkeler içinse 5 bin TL’ye kadar destek sunuyor. BTSO da başvuru yapan her üyeye yılda iki defa olmak üzere 1.000 TL’ye kadar destek veriyor. BTSO üyeleri, www.kfa.com.tr adresinden fuarlar hakkında detaylı bilgiler alıp, sektörlerine ilişkin organizasyonlar için başvuruda da bulunabiliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi