8. Şehircilik ve Teknolojiler Fuarı başlıyor

8. Şehircilik ve Teknolojiler Fuarı başlıyor

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojiler Fuarı ile yerel yönetimler sempozyumu, 28-30 Mart tarihinde düzenlenecek.

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojiler Fuarı ile yerel yönetimler sempozyumu, 28-30 Mart tarihinde düzenlenecek. Bu yıl 15 bin üzerinde ziyaretçinin hedeflendiği fuara yurt dışından 20 ülkenin heyetleri de katılım sağlayacak.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliğinin işbirliği ile bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojiler Fuarı ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek yerel yönetimler sempozyumu, 28-30 Mart tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da kapılarını ziyaretçilere açacak. Fuar öncesi Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) ve Kepez Bedlediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazetecilerle bir araya gelerek düzenlenecek olan fuarla ilgili bilgiler paylaştı.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuara büyük bir heyecanla hazırlandıklarını ifade eden Tütüncü, gerçekleştirilen genişleme faaliyetleri sonrasında AKBB’nin bölge dışındaki illeri de bünyesine katarak sayısını 66’a yükselttiğini söyledi. 66 Belediyenin tümünün fuara katılacağını belirten Tütüncü, “ Bunların yanında Türkiye’nin farklı yerlerinden büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri başta olmak üzere birçok belediye de kendi bölgesinde üretmiş olduğu farklı şehircilik hizmetlerini bu fuarda tanıtacak ve stantlar açacak. Bu büyük bir mutluluk vesilesi” diye konuştu.

AKBB’nin en önemli hedeflerinden birisinin belediyelere farklı bir ufuk ve değişik bir vizyon ortaya koyabilmek olduğuna dikkat çeken Tütüncü, fuarda satın alıcılar ile tedarikçileri bir araya getireceklerini söyledi. Yaklaşık 150 tedarikçinin fuara katılacağını belirten Tütüncü, “Belediyelerimizin geçen 1 yıllık zaman zarfında yeni olarak üretilen ürünleri de görmek aynı anda izleyebilme ve karşılıklı değerlendirebilme imkanına sahip olacak. Belediyeciler çok iyi bilirler ki önemli olan şey esinlenmektir, bunun içinde farklı örnekleri görmektir. ‘Acaba ben neler yapabilirim, hemşerilerime nasıl iyi hizmet üretebilirim’ arayışı içerisinde olan belediyeler için adeta bulunmaz bir fırsat” dedi.

Fuara Türkiye’den 3 bin üzerinde projesyonel ziyaretçinin de katılım sağlayacağına kaydeden Tütüncü, bin kişinin 5 yıldızlı otellerde konaklayacağını ve bunun Antalya turizm ve ekonomisi yönünden olumlu olacağını dile getirdi.

AKBB olarak 4 yıldır fuarı organize ettiklerini hatırlatan Tütüncü, amaçlarının fuarı şehircilik anlamında marka haline getirmek olduğunu söyledi. Bu yılki ziyaretçi hedefini 15 bin üzerinde gördüğünü dile getiren Tütüncü, “Bu yıl bu sayının da üzerine çıkacağımızı düşünüyorum. Biz 4 yıl önce City Expo Fuarı’nı Antalya’nın şehircilik anlamında yeni bir markası yapma hedefini kendimize koymuştuk. Geldiğimiz noktada büyük bir heyecanla bu fuarın düzenleniyor olması, Türkiye ile paylaşılıyor olması ve yine tüm Türkiye’de Antalya adına lobi faaliyetlerinin yürütülmesi, bölgemiz adına büyük bir kazançtır. Şehircilik anlamında, belediyecilik anlamında biz Antalya’ya yeni bir marka armağan etmeye çalıştık. Geldiğimiz noktada gösteriyor ki bunu iyi bir şekilde başardık” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi