Yatcop Yönetim Kurulu Başkanı Davut Altunbaş;Sünger Yatak Sektörü,Yüzde 30 Büyüdü!

Yatcop Yönetim Kurulu Başkanı Davut Altunbaş;Sünger Yatak Sektörü,Yüzde 30 Büyüdü!

Altunbaş; “Yatak değişim süresi 6 yıla kadar düştü. Pazar, mobilyaya göre 2-3 kat fazla büyüyecek!”

Türkiye’de yılda yaklaşık 4 milyon adet yatak satışı söz konusu iken, bunun bir milyon adedi kurumsal, kalanı ise bireysel satışlardan oluşuyor. Büyüklüğü 1 milyar dolara ulaşan pazarın yüzde 90’ında yaylı yataklar, yüzde 10’unda ise visco adı verilen sünger yataklar var. 20 milyar dolarlık dünya yatak pazarının ise yüzde 45’ini sünger yataklar oluşturuyor.
 
“Standart yaylı yatak pazarı yıllık yüzde 5 büyürken, bu oran yaysız yatakta yüzde 30’ları buluyor” diyen Yatcop Yönetim Kurulu Başkanı Davut Altunbaş, şu anda 250 milyon lira civarında olan ülkemiz yaysız yatak sektörünün, Avrupa ile kıyaslandığında büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Türkiye’deki pazarın hem ekonomik hem de inovatif yönde daha hızlı gelişmesine katkıda bulunmak istediklerini vurgulayan Altunbaş, “Sektörümüzün, yıllık yatak ihracatı toplamda 50 milyon dolar civarında. Türkiye’de üretilen yataklar daha çok Avrupa ülkeleri ile Ortadoğu’ya satılıyor. Biz de İtalya’dan getirttiğimiz Magniflex ve By Tonino Lamborghini marka yatak ve yastık grubu ürünlerinin sadece yurt içi dağıtımını değil aynı zamanda Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın içinde bulunduğu 17 ülkeye de ihracını gerçekleştiriyoruz” dedi.
 
Yatak değişim süresi 6-7 yıla kadar düştü. Pazar, mobilyaya göre 2-3 kat fazla büyüyecek!
 
Yatak değişim sürelerinin 15-20 senelerden 6-7 yıllara kadar düştüğünü söyleyen Altunbaş, pazarın özellikle son dönemde normalden daha fazla ve hızlı büyümeye başladığını vurguladı. Altunbaş, “Önümüzdeki süreçte de yatak pazarının mobilyaya göre 2 hatta 3 kat fazla büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Sektör büyüdükçe, sektöre yatırımlar daha da artıyor. Teknolojiyle harmanlanan yeni nesil yataklar, tüketicilerin ilgisini daha çok çekmeye, onları, yatak tercihlerinde fonksiyonelliğe, sağlığa ve doğallığa itmeye başladı. Bu da sektöre yapılan yatırımların misliyle geri dönüşüne zemin hazırlıyor” dedi.
 
İtalyanları, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne sponsor yaptı!
 
İtalyanların Türk ekonomisine güveninin tam olduğunu vurgulayan Altunbaş, “İtalya Milli Takımı’nın resmi sponsoru olan Magniflex, yaptığımız anlaşma ile 2018 sonuna kadar İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün de sponsoru oldu. Gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında Başakşehirli oyuncular, kulübün tesislerinde Magniflex’in sporcu sağlığını destekleyen uyku ürünlerini kullanıyor” dedi.
 
 
Bilgi İçin: www.yatcop.com

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi