Fuar için iddialıyız

Fuar için iddialıyız

İzmir Ticaret Odası Başkan Adayı Mahmut Özgener, Türkiye’deki döküm sanayi üretiminin yüzde 70’inin İzmir’de gerçekleştirildiğini söyledi. Makine ve Metal İşleme Fuarları için iddialı olduklarını belirten Özgener, “İzmir bu işi çok da güzel yapar” dedi

Bornova Pınarbaşı’ndaki İzmir Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Adayı Mahmut Özgener, İzmir Bilumum Dökümcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Üründü, İzmir Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Ergül Bıyık, İTO Meclis Üyesi adayları Hüseyin Düzyol, Suphi Toros, Mehmet Manav ve Oğuzhan İnan ile sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

ALTYAPI ZATEN HAZIR

İzmir’in her alanda önemli potansiyele sahip olduğunu fakat bu potansiyelini yeterince kullanamadığını kaydeden Özgener, döküm sektörünün de benzer durumda olduğunu vurguladı. Döküm sektörünün otomotiv yan sanayi, makine yan sanayi ve talaşlı üretim sektörleriyle birlikte çalışıp ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını açıklayan Özgener, İzmir’in bu potansiyelini ‘Döküm Fuarı’ ile tüm dünyaya gösterebileceğini kaydetti. Döküm sektöründe İzmir’in ülke lideri konumunda bulunduğunu aktaran Özgener, “Ülkemizdeki döküm sektörünün yüzde 70’lik üretimini bu kent sağlıyor. Bu şehirde Metal İşleme, Makine, Mermer fuarları yapılıyor. Bu fuarlar nedeniyle zaten alt yapısı hazır olan İzmir’de, Döküm Fuarı düzenlemesi için hiçbir engel yok” dedi.
İzmir Bilumum Dökümcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Üründü ise, en önemli hedeflerinin İzmir’de Döküm Fuarı düzenlemek olduğunu belirtti. Mermerciler Odası ve Ayakkabıcılar Odası gibi odaların İzmir’de başarılı fuarlara imza atıp dünya firmalarını buraya çektiğini ifade eden Üründü, “Söylediğiniz gibi dökümcülük konusunda Türkiye’nin öncü kentlerinden biri olmamıza karşın fuarlar için başka illere veya yurtdışına gidiyoruz. Döküm Fuarı’nın mutlaka İzmir’e kazandırılması gerekir. Bu çerçevede İTO Başkan Adayı Mahmut Özgener’in bize uzattığı eli biz de geri çevirmeyeceğiz” diye konuştu.

DESTEK ARTSIN

İTO 63. Meslek Komitesi Meclis Üyesi adayı Hüseyin Düzyol ise her bir meslek komitesinin kendi içinde bir iletişim sistemi kurup sorunların hızlıca çözüme ulaştırılması gerektiğini vurgularken, Meclis Üyesi adayı Mehmet Manav da hükümetin fire ve zayiatlara karşı verdiği destekleme oranlarının arttırılması gerektiğini söyledi. Eleman sıkıntısı da yaşadıklarını sözlerine ekleyen Manav, bölgeye bir çıraklık okulunun da kurulabileceğini vurguladı.

SEÇİLMESEM DE ÇÖZECEĞİM

Sektör temsilcilerini dinleyen İTO Başkan Adayı Mahmut Özgener şunları söyledi: “Ben gerek kamu gerekse yerel yönetimlerle sizlerin sorunlarınızın çözümü noktasında girişimlerde bulunacağım. Seçilsem de seçilmesem de bu sorunlarınız için gerekli görüşmeleri yapacağım. Çünkü sizin üretime devam etmeniz, istihdam sağlamanız ve ekonomiyi büyütmeniz esas hedefimiz. Sizden tek beklentim ise bizi bu yolda yalnız bırakmamanız.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi