500 milyon dolarlık ihracat AYSAF’tan yapılacak

500 milyon dolarlık ihracat AYSAF’tan yapılacak

Ayakkabı yan sanayi sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri AYSAF-Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. Yerli ve yabancı 450’nin üzerinde firmanın 1.000’den fazla markası ile katıldığı fuar, 60 bin metrekare alan üzerinde gerçekleşiyor. 20 bin profesyonel ziyaretçinin ağırlanacağı fuar, 12 Mayıs’a kadar açık kalacak.

CNR Holding Genel Koordinatörü Şenel, alıcı sayısı açısından AYSAF’ta bu yıl rekor kırılacağını, katılımcı firmaların en iyi şekilde tanıtılarak iş hacimlerinin artırılmasına katkı sağlanacağını kaydetti.
AYSAD Başkanı Arpacı, kalite ve kapasitesini her geçen gün yükselten ayakkabı yan sanayi sektörünün ivmesinin fuarla devam edeceğini, AYSAF’ın direkt ve dolaylı olarak 500 milyon dolarlık ihracat hedefine, 1,5 milyar dolarlık da ticaret hacmine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün gelişiminde önemli rol oynayan AYSAF-Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Vakfı (TASEV) ve Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) iş birliğinde ve KOSGEB desteği ile düzenlenen fuara, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450’nin üzerinde firma 1.000’den fazla markasıyla katılıyor.
Bu yıl 59’uncusu düzenlenen fuarda tabandan ökçeye, aksesuardan tekstil ve kimyevi maddelere, deri ve suni deriye kadar sektöre yönelik tüm yeni ve yenilikçi ürünler sergileniyor. 60 bin metrekare alanda 20 bin ziyaretçinin buluşma noktası olması hedeflenen fuar, 12 Mayıs’a kadar açık kalacak. Fuarı geçen yıl yerli ve yabancı 12 bin 22 kişi ziyaret etmişti.
2019 İlkbahar /Yaz sezon trendlerinin belirlendiği fuar; Ziylan, Erdoğdu, Derimsan, Modaş, Elit Makine, A-C Makine, Prestij Makina, Fatih Ökçe başta olmak üzere Besa Suni Deri, Politeks Suni Deri, Flokser Tekstili, Onar Kalıp, 3Gen Taban, Opak Taban, Mader, Uyguner Deri, Cevahir Deri ve Cihan Deri gibi sektöre yön veren yerli ve yabancı firmaların katılımı ile gerçekleşiyor.

Alıcı sayısında bu yıl rekor kırılacak

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450 firmanın 1000’den fazla markasının yer aldığı fuara 20 binden fazla profesyonel alıcının katılacağını söyledi. Alıcı sayısı açısından AYSAF’ta bu yıl rekor kırılacağının altını çizen Şenel, fuarın katılımcı firmaların tanıtımlarının en iyi şekilde yapılacağı ve iş hacimlerinin artırılmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Şenel, “Fuara yerli ayakkabı üreticilerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından da alıcılar gelecek. Ayakkabı yan sanayicilerinin yeni ürünlerinin büyük ilgi görmesini bekliyoruz” dedi.

2023 hedefimiz 3 milyar dolar ihracat

Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) Başkanı Ömer Kadir Arpacı, kalite ve kapasitesini her geçen gün yükselten ayakkabı yan sanayi sektörünün ivmesini fuarla devam ettireceğini söyledi. Arpacı, “Ayakkabı yan sanayi sektörü olarak, AYSAF Fuarı ile bu iktisadi mücadeleye önemli katkı sağlayacak. Fuar süresince yurtdışından gelecek olan yabancı alıcılarla ticari bağlantılar için ikili görüşmeler yapacağız. AYSAF Fuarı direkt ve dolaylı olarak 500 milyon dolarlık ihracat hedefine, 1,5 milyar dolarlık da ticaret hacmine büyük katkı sağlayacak. Ekonomi Bakanlığı’nın sunduğu desteklerini de arkamıza alarak, 2023’te 3 milyar dolarlık ihracatı yakalamak en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu.

Sezon trendleri AYSAF’ta sergilenecek

Dünyanın en iyi ayakkabı ve çanta tasarımı okullarından İtalyan Arsutoria tarafından, şubat ayında, katılımcı firmalara verilen seminerlerde ortaya çıkan tasarım ürünleri fuardaki Trend Alanı’nda sergileniyor.
Ayrıca İtalya’dan Edizioni, Fotoshoe, Fashion-Mag, Fashion Focus ve Modapelle; Iran’dan Leather and Shoe Market Magazine ve News Industry dergilerinin editörleri, VIP Press Programı kapsamında fuarda ağırlanarak AYSAF’taki yenilikleri yakından takip ediyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi