"The Franchise Company"Markaların, yurt içi ve yurt dışında doğru büyümeleri için ‘üçüncü göz"olacak

Hedef, markaların gelişimine katkı sağlayarak, sürdürülebilir değerler oluşturmak…

Markaların, yurt içi ve yurt dışında doğru büyümeleri için ‘üçüncü göz ‘stratejisinin önemini pozitif yansımaları ile fark edeceğiz…
 
22 yıldır iletişim, pazarlama alanında sektörel yayıncılık, fuarcılılık, medya sektörlerinde profesyonel çalışma hayatı bulunan Aycan Helvacıoğlu bilgi birikimi ve deneyimini TheFranchiseCompany ile birleştirdi.
FranchiseCompany 25 yılı aşkın süredir uzman franchise danışman ekibiyle İngiltere’ de iki şubesi ile hizmet veren, İngiltere Franchise Birliği akreditasyonlu birfranchise danışmanlık firmasıdır.Firmanın Türkiye ile birlikte Letonya’da Master Franchise bulunmaktadır. Yerli ve yabancı uzmanları yatırımcıya marka analizi, pazar araştırması ve franchising ve lisanslamanın tüm alanlarında hizmet vermektedir.
 
2013 yılından buyana TheFranchiseCompany Türkiye temsilciliğini 5 yıldır başarılı bir şekilde yöneten Efrah Ceyhan Atacan ve Aycan Helvacıoğlu yaptıkları güç birliği ile marka yönetimi başta olmak üzere, franchise veren markaların yurt dışı pazarlama faaliyetleri, uluslararasımasterfranchisehizmetleri, yurt içi ve yurt dışı lokasyon hizmetleri konularında firmalara hizmet verip strateji geliştirecekler.
 
FranchiseCompanyYönetici Ortağı Efrah Ceyhan Atacan; Bu birliktelik markalaşma ve büyüme sürecinde olan firmalara pozitif etki sağlayacak. Franchising sisteminin bu kadar hızlı büyümesinin nedenleri arasında, sistem için gerekli sermaye tutarının azlığını,dağıtım kanallarını, girişimcininmotivasyonunu, kabul görmüş bir marka ve kontrol mekanizmasını sayabiliriz. Rekabetin artmasıyla her firma artık yeni pazarlama stratejilerini incelemek ve uygulamak zorunda. Markaların öncelikle Türkiye pazarında olgunlaşması ve gelişiminitamamlaması çok önemli. Başarısını ulusal ölçekte kanıtlamış markaların global pazarda başarı yakalaması artık çok daha fazla mümkün.
 
 
Şirketin Yönetici Ortak ve Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu; Avrupa ve Ortadoğu’da lider perakende gruplarının Türkiye temsilciliğini yapıyoruz.Bu grupların Alışveriş Merkezlerinde Türk markaların konumlanmasını sağlayacağız. Türkiye’nin 2023 yılına dair belirlenen hizmet ihracatı hedefi 150 milyar dolar. Ayrıca Turqualitykapsamında,Franchise verilmesi halinde franchising sistemi ile yurt dışında açılacak ve faaliyete geçirilecek mağazalara ilişkin dekorasyon harcamaları mağaza başına en fazla 50.000 $ olmak üzere toplam 10 mağaza desteği bulunmaktadır.
Dünyada hizmet sektörünün çok hızlı bir büyüme kaydettiğini görüyoruz. Hizmet sektörünün büyümesine paralel şekilde, franchising sisteminde de çok hızlı bir büyüme oldu.  Yurt dışı planlaması olan markaları yatırımcılar ile buluşturmayı hedefliyoruz. Özellikle Hizmet ihracatına gastronomi, reklamcılık, perakende sektörlerinin dahil olması, franchise veren markaların yurt dışı projelerinde önemli bir rol oynayacak…
 
 
Markaların gelişimine katkı sağlamak, sürdürülebilir değerler oluşturmak ‘üçüncü göz’ olmak TheFranchiseCompany stratejisini oluşturmaktadır.

THE FRANCHISE COMPANY
Franchise and Business Management Consultants
 
Head Office:  51 Coniscliffe Road | Darlington | DL3 7EH | Tel. +44 (0)1325 251455
London Office:  Communications House | 26 York St. | London | W1U 6PZ | Tel. +44 (0)207 000 1018  www.franchisecompany.co.uk
Turkey Office:  İstanbul : NEF 09 Sultan Selim mahallesi. Hümeyra sokak. No:7 B Blok Daire:65 Kağıthane İstanbul www.franchisecompany.com.tr
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi