Üniversite adayları tercih fuarında

Üniversite adayları tercih fuarında

Ankara da düzenlenen ve 100 üniversitenin katıldığı Ankara Üniversite Tercih Fuarını 20 bin öğrencinin ziyaret ettiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile EKET Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen ve 100 üniversitenin katıldığı Ankara Üniversite Tercih Fuarını 20 bin öğrenci ziyaret etti. Altınpark Fuar ve Kongre Merkezinde 1 Ağustosta başlayan fuara, başkentten ve çevre illerden üniversite adaylarıyla aileleri yoğun ilgi gösterdi. Yurtiçi ve yurtdışından 100 üniversitenin katılımıyla düzenlenen fuarda, üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşme imkanı bulan öğrenciler, çift ana dal, yan dal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanlar, tercih ve sıralama ile üniversite eğitimiyle ilgili her konuda detaylı bilgi alma imkânı buldu.
 
EKET Fuarcılık Genel Koordinatörü Oğuzhan Aydın, sınava girmiş, tercih yapacak ve üniversitelerini seçerek geleceklerine yön verecek adaylara ücretsiz rehberlik hizmeti verdiklerini anlattı. Öğrencileri, yurtiçinde ve yurtdışında eğitim öğretim hizmeti veren üniversite yöneticileriyle bir araya getirdiklerini anlatan Aydın, 25 rehber öğretmenin öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti verdiğini söyledi. Oğuzhan Aydın, "Ankara Üniversite Tercih Fuarından sonraki fuarımız, 4, 5 ve 6 Ağustosta İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde, 8-9 Ağustosta İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde, 10 Ağustosta Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezinde, 12 Ağustosta Adana Sheraton Grand Adana Hotelde ve son olarak ise 11-12 Ağustos tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde son bulacak" dedi.
 
Genel olarak öğrenci adaylarına tek bir platformda 100 üniversiteyle görüşme imkanı sağladıklarını belirten Aydın, şöyle konuştu:
"Öğrenci adaylarının ve ailelerin yoğun ilgisi bizleri sevindirdi. Şu an 2nci gününde Ankarada 20 bin öğrenci adayından ziyaret aldık. Bu çok güzel bir şey. Aslında bu fuar bir anlamda bir sosyal farkındalık projesidir. Düşünsenize İstanbul da 30 üniversite var, bir öğrenci bir günde 30 üniversiteyi gezemez. Ama fuar aracılığıyla bir saatte görüşmelerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca üniversite tercih fuarımızda rektörler öğrenci adaylarına sunumlar yaparak, onlara kendi üniversitelerini anlatıyor. Öğrenciler fuar aracılığıyla rektörler ile birebir soru cevap görüşmeleri yaparak, üniversiteyi tanıma fırsatı buluyor."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi