Turizmcilere fuar ve tanıtım desteği

Turizmcilere fuar ve tanıtım desteği

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulunun, Yurtdışı Turizm Fuarlarına Katılımın ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Kararı, Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından iştirak edilen veya desteklenen yurtdışı turizm fuarlarına bakanlık standı dışında katılan grup olarak bölge tanıtımı yapacak katılımcıların yer kirası ile stant inşası ve dekorasyonuna ilişkin toplam giderlerin Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde yüzde 50si ödenecek.

Bu miktarın üst limiti her fuar için 20 bin dolardan 50 bin dolara çıkarılırken, bireysel katılımcılar için 10 bin dolar olarak kaldı.
Reklam faaliyetlerinde ödenecek destek tutarının bireysel faaliyetler için 40 bin dolar olan üst sınırı değişmezken, grup faaliyetleri için anılan tutar 150 bin dolardan 250 bin dolara çıkarıldı. Önceki düzenlemede desteklerden bir önceki mali yıl içinde 1 milyon dolar ve muadili dövizi yurtdışından sağlayan kuruluşlar yararlandırılırken, söz konusu döviz girdisi tutarı 750 bin dolara düşürüldü.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi