CNRın sahibi Ceyda Erem şirketlerini kapattı

CNRın sahibi Ceyda Erem şirketlerini kapattı

CNRın sahibi olan Ceyda Erem sahibi olduğu şirketleri kapatıyor. Erem, dört şirketini tasfiye etti.

İstanbul Yeşilköy de bulunan CNR Fuar Merkezi nin işletmecisi olan Ceyda Erem şirketlerini tasfiye ediyor. 28 Haziran dan bu yana dört şirketinin tasfiye kararını alan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eremin mali krizde olduğu şirkete yakın kaynaklarca doğrulandı.
14 milyon 320 bin TL sermayeli Sine Fuarcılık Anonim Şirketi ni 28 Haziranda tasfiye eden Erem ayrıca aynı tarihte CNR Ekspo Fuarcılık Anonim Şirketini de kapattı. 4 Temmuz da CNR Sektörel Fuarcılık Anonim Şirketinin ardından 9 Temmuzda da CNR Yurtdışı İnşaat Taahhüt Toplu Konut Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili de tasfiye kararı aldı.
Ceyda Ereme yakın kaynaklar mali kriz içerisinde olduğu bilgisini verdi. Eremin Atatürk Havalimanının 29 Ekim 2018den itibaren kademeli olan taşınma kararı nedeniyle de önümüzdeki dönemde fuar alamadığı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

1992 YILINDA BAŞLADI

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nin (İDTM) 300 dönümlük arazi üzerindeki fuar alanı ve bir adet gösteri çadırı 1992 yılında CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Şye yıllık olarak kiralandı. CNRye bu alanda organizatör olarak fuar düzenleme, diğer fuar şirketlerine fuar alanı olarak kiralama hakkı tanındı. 2004 yılında 17 şirketi içinde bulunduran CNR Holding Anonim Şrketini kurdu. CNR ile İDTM arasında 2005 yılında imzalanan sözleşme bittiğinde, yenilenmedi. Ev sahibi İDTM, CNR’nin fuar alanından tahliye etmek için dava açtı. Dava 2013 yılında CNR’nin lehine sonuçlandı.

Ceyda Eremin tasfiye kararı aldığı şirketler:
CNR YURTDIŞI İNŞAAT TAAHHÜT TOPLU KONUT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
SİNE FUARCILIK ANONİM ŞİRKETİ
CNR EKSPO FUARCILIK ANONİM ŞİRKETİ
CNR SEKTÖREL FUARCILIK ANONİM ŞİRKETİ

İstanbul Yeşilköy de bulunan CNR Fuar Merkezinin işletmecisi olan Ceyda Erem şirketlerini tasfiye etme kararı almıştı, bu karara şirket CEOsundan itiraz geldi.


“KAPATMA BAŞVURUMUZU GERİ ÇEKECEĞİZ”
CNR Holding CEOsu Ali Bulut yaptığı açıklamada, “CNR Holding olarak hiçbir şirketimizi kapatma gibi bir düşüncemiz yok. Yeniden yapılanma kapsamında danışmanlık firmamız 4 şirketin tasfiye edilmesi için bize öneri getirdi. Bu konuyla ilgili İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne de müracaat yaptı. Ancak CNR Yönetim Kurulu olarak bu şirketlerin kapatılarak diğer şirketlerle birleştirilmesini kabul etmedik. Yapılan müracaatların geri çekilmesi için İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde başvuruda bulunulmuştur. Şu anda 18 şirketimizin tamamı çalışmalarına devam ediyor. Herhangi bir şirketi kapatma veya tasfiye etme gibi bir düşüncemiz ve çabamız yok. CNR Holding olarak 18 şirketimizle birlikte ihracatın artmasına ve Türk ekonomisine katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Sözcü Gazetesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi