İnegöl Tarım Fuarı kapılarını açıyor

İnegöl Tarım Fuarı kapılarını açıyor

İnegöl de 02-05 Eylül tarihleri arasında bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) için geri sayım başladı.

2 Eylül Pazar günü Mer-Pa Kapalı Pazaryerinde açılacak fuarda, İnegölün yanı sıra ülke genelinden 106 firma ve kuruluşun stand açacağı belirtildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, fuar organizatörü kuruluşların temsilcileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında hazırlıklarla ilgili bilgi verdi.
Taban, İnegölün tarımdaki iddiasını ispatlamak hedefiyle ilki, 2007 yılında gerçekleştirilen ayçiçeği şölenleri yıllar içinde gelişerek bugün Türkiye çapında misafirlerin ağırlandığı hatta ünü ülkemiz sınırlarını aşan önemli bir fuar organizasyonuna dönüştü dedi.

İNTARF a Libya, Ürdün ve Dubai gibi ülkelerden firmalar geleceğini kaydeden Alper Taban, “Biz sadece Türkiye pazarıyla yetinmeyip daha farklı pazarlara elmamızı, armudumuzu, çileğimizi, şeftalimizi anlatmanın derdindeyiz.

Fuarımıza ülke genelinden 106 katılımcı iştirak edecek. 22 kırsal mahalle muhtarlığımız ile 2 kalkınma kooperatifi olmak üzere toplamda 24 stantla kırsalımızı temsil edecek üreticilerimiz fuarımızda yer alacak” dedi.

Fuar kapsamında 7 ayrı kategoride çeşitli yarışmalar düzenleneceği belirtilirken, ayrıca panel ve çalıştay gerçekleştirileceği kaydedildi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi