Ulaştırma Uluslararası Şam Fuarına Katılmaya Hazır

Ulaştırma Uluslararası Şam Fuarına Katılmaya Hazır

Ulaştırma Bakanlığı, fuara katılmak isteyen Suriyeli gurbetçilerin varışı veya ulaşım alt yapıları teçhizatı veyahut da özel köşesiyle 6-15 Eylülde düzenlenecek olan 60. Uluslararası Şam Fuarına katılım hazırlıklarını tamamladı.

Bakanlık yayınladığı ve SANAnın bir nüshasını aldığı beyanında, Uluslararası Şam Havaalanındaki gerekli yolcu hizmetlerinin tamamının Turizm ve İçişleri Bakanlıklarının da işbirliğiyle temin edildiğini açıkladı.

Beyan, Bakanlığın Suriye Hava Yolları Kurumu kanalıyla fuar boyunca bilet fiyatlarında % 25lik indirim üzerinden çalışacağını ve aynı dönem içerisinde bedava biletler için de çekilişler düzenleyeceğine işaret eti.

Yolları ulaşımıyla ilgiliyse, havaalanı yolunun tam teşkilatlı bir şekilde hazır hale getirildiğini, yolların boyalandırılması, ışıklandırmalar ve gerekli trafik uyarı işaretlerinde son rötuşların yapıldığını dile getirdi.

Beyanda ayrıca, el Kadem Tren Garının hizmete geçtiğini, bu garın Fuar Kentini gelecekte kurulması öngörülen kırsal tren yollarıyla birleştirilmesi kesişme yolunun ise bu garda olacağını açıkladı.

Bakanlığın Fuar Kentinde yer alacağı mekanın 240 metrekareye uzandığını, hava, kara ve deniz taşıma sektörleri yanı sıra Bakanlığa bağlı Devlet Demiryolları, özel kargo ve yolcu taşıma şirketlerinin yer alacağı belirtilen beyanda, fuar süresinde doğrudan bilet satışlarının yapılacağını, kargo ve yolcu taşamada gerekli bütün kolaylıkların sağlanacağını dile getirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi