​Pozitif Tekstil NESSİA Markasıyla büyümeye devam ediyor

​Pozitif Tekstil NESSİA Markasıyla büyümeye devam ediyor

Dünya’da ve Ülkemizde yaşanan olumsuz tablo Hazır Giyim sektörünü vurdu. Buna rağmen pes etmeyen iş adamlarımız yatırımlarına arkalıksız devam ediyor. Bayan Grubunda 15 ile 45 Yaş aralığında farklı tasarımlarla adından söz ettiren Pozitif Tekstil NESSİA Markası adı altında yeni mağazalar açmaya devam ediyor.

POZİTİF TEKSTİL-NESSİA-Foto Galeri
Hazır giyim ihracatında kayıp son 9 ayda, 1,8 milyar doları buldu. Dokuz aylık dönemler esas alındığında 2014'te 14,4 milyar dolarlık ihracata karşılık, bu yıl Hazır Giyim sektöründe ihracat 12,6 milyar dolarda kaldı. Bundaki en önemli paylardan biri Rusya’daki durgunluk, çoğu görüşe göre bir süredir zaten kendini göstermişti. Rakipleri geride bırakmak ve pazarda söz sahibi olmak adına verilen tavizler, Rusya’nın girdiği krizle en çok Türk ihracatçıyı etkiledi. Özellikle hazır giyim ve deri mamulleri ihracatçıları, açık hesaba dayalı yapılan ticaretin, bugün olumsuz etkilerini yaşadıklarını belirtiyor.  İstanbul’da tekstilin kalbi olarak nitelendirilen Laleli, Osmanbey, Zeytinburnu ve Merter gibi piyasalarda tekstil sektöründen çekilmeyi düşünenlerin sayısı artarken işadamlarının bir gözü de 2016 yılında umutlarını tamamen kaybetmek istemiyorlar. 

Tekstil ve Hazır giyim sektöründeki tüm bu olumsuzluklara rağmen İşadamlarımız yeni çıkış yolları arıyor bir taraftan da yatırımdan taviz vermiyorlar. Bu işadamlarımızdan biri de Pozitif Tekstil’in sahibi Ercan Kabadayı. 2005 Yılında dış giyim üzerine kurduğu şirketiyle yatırımlara devam ediyor. 

Pozitif Tekstil’in imalat atölyelerine entegre kumaş giriyor ve mamul olarak çıkıyor. Tasarımından dikimine paketlenmesinde ütülenmesine kadar ürünün bütün aşamaları entegre tesiste yapılıyor. İmalattan çıkan ürünler NESSİA Markasıyla toptan mağazalarından yurt içinde ve yurt dışına servis yapılıyor. İstanbul’un yeni tekstil merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Güngören’de yeni bir mağaza açtı. Pozitif Tekstil’in kurucusu ve yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kabadayı yeni Şirketin çalışmaları hakkında dergimize şu açıklamaları yaptı. 

Şirketimiz 2005 yılında kuruldu. Şirketimiz bayan dış giyim üzerine kurulmuş bir şirket. Üretim ve imalat yani entegre kumaş giriyor mamul çıkıyor aynı zamanda toptan mağaza da pazarlıyoruz. Toptan mağazamız var yurt içine ve yurtdışına satışlar yapıyoruz. Güngören gelişmeye müsait piyasa Laleliden Merter’e, Merter’den Güngören’e bir kaçış var. Kaçış sebebi hem fiyatlar uygun hem de yeni bir piyasa oluşturmaktır. Güngören’den Yunanistan, İtalya ve Fransa’ya mal gidiyor. Öngörümüz odur ki yeni ve güçlü tekstil piyasası Güngören’de oluşacak.

Pozitif Tekstil NESSİA Toptan mağazaların yanında E Satışı ve E Pazarlamayı da iyi kullanmaya çalıyoruz. Çok yoğun olmamakla birlikte www.missnessia.com.tr adresinden satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. İnternet üzerinden satış web olayı yoğun olarak insanlar yiyecek dahi satın alıyorlar giyimi de oturdukları yerden güvenli firmalardan alışveriş yapıyorlar. Biz toptan olarak veriyoruz. İnternet üzerinden Perakende satışımız yok. Fuarları çok önemsiyoruz. Fuarlar bizim yurt dışına açılan en büyük penceremiz. İki kez Gaziantep fuarına katıldık. Yurt dışında fuarlara katılmadık fakat artık fuarlara daha fazla önem vereceğiz. 

İşadamı Ercan Kabadayı, 2015 Yılı Tekstil açısından sıkıntılı geçtiğini fakat 2016 için umutlu olduklarını söyledi. ‘’2016 da daha güçlü bir hükümetle piyasanın daha iyi olacağını düşünüyorum.2016 yılından umutluyuz. 2016 da Arap coğrafyası ve Balkanlar üzerinde daha yoğun satışlar bekliyoruz’’ dedi. 
176
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
POZİTİF TEKSTİL-NESSİA
İLETİŞİM BİLGİLERİ
MERKEZ-ÜRETİM:
Adres: Yeşiltepe Mah. 57/A Sok. No:21/B Zeytinburnu /İST.
GÜNGÖREN MAĞAZA:
Merkez Mahallesi Şemsipaşa Sokak No:6 Güngören/ İST
Tel  : 0(212) 582 84 29
GSM: 0(542) 481 33 00
email: info@missnesia.com.tr
www.missnessia.com.tr


FUAR DÜNYASI ÖZEL RÖPORTAJ POZİTİF TEKSTİL-NESSİA-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

 • Zihni
  2018-06-18 23:38:13

  Merhaba ben yurt dışında magaza açmak istiyorum ve fiyatta ve her konuda yardımcı olacak dürüst ve güvenilir toptancı arıyorum

  Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

 • Kötü
 • Çok Kötü
 • Çok İyi
 • Daha iyi olabilirdi
 • İyi