Başkan Bulut Bağcı: ​2016 yılı genç turizimciler için umut yılı olacak

Başkan Bulut Bağcı: ​2016 yılı genç turizimciler için umut yılı olacak

Durgun bir sezonu geride bırakan turizmciler yeni yıldan umutlu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından artık taşların yerine oturacağını ifade eden Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “2016 yılında turizm için beklentilerimiz yüksek” dedi.

Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, turizm sektörü hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre % 1.10 azalış gösterdiğini aktaran Bulut Bağcı, “Turizmde siyasi istikrarın etkisi çok büyük, 13 yılda hızla yükselen turizm sektörünün bundan sonra da aynı başarılı politikalarla gelişimini sürdüreceğinden şüphemiz yok. 2016 yılında turizmden beklentimiz yüksek, sadece sahil şeritlerimiz değil, Türkiye’nin her bir köşesi turizm için ayrı birer cevher. Doğu’nun egzotikliği, Anadolu’nun kültürü ve batının popüler destinasyonlarını harmanlayan bir ülkede yaşıyoruz. Biz bu potansiyeli kullandığımız zaman Türkiye dünyanın bir numaralı turizm cenneti olacaktır” dedi. 

“Farklı ülkeleri çekmeliyiz”

2015 yılında, Türkiye’yi en çok ziyaret eden ülkelerin başında Almanya, Rusya ve üçüncü olarak İngiltere’nin geldiğini vurgulayan Bağcı, diğer ülke vatandaşlarını da kazanmak için çalışmalar gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Yurt içindeki faaliyetlerinin yanında Almanya, Fransa, İngiltere, Lübnan ve Tunus’ta çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “1 Kasım seçimlerinden çıkan istikrar kararı, turizme olumlu etkiler sağlayacak. 2016 için turizmden çok umutluyuz. Geçtiğimiz 13 yılda turizm konusunda önemli bir yol alındı. Ülkemize gelen turist sayısı, turizm gelirleri, konaklama tesisleri, seyahat acentaları ve 5 yıldızlı otel sayılarındaki artışlar hep bu süre zarfında gerçekleşti. Aynı zamanda, yatırımcılar da istikrar bekliyor, dolayısıyla turizme yapılacak yeni yatırımların da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.  

Genç Turizmciler Derneği hakkında: 

2008 yılında kurulan Genç Turizmciler Derneği (GTD), turizm ve gençlik üzerine çalışmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek üye profilini ülke turizmine gönül vermiş, elini taşın altına koyan, genç ve dinamik turizmciler oluşturmaktadır. Derneğin maksimum 40 yaş kriteri bulunmaktadır. Amacı Türkiye turizmcilerini bir araya getirmek ve Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtımını en iyi şekilde üstlenmek olan GTD, Almanya, Fransa, Rusya ve Belçika gibi ülkelerde düzenlediği toplantılarla ülke tanıtımına ve Türk turizmcilerine destek vermektedir. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi