SİMİT SARAYI

SİMİT SARAYI

2002 yılında ilk mağazasını açan Simit Sarayı, bugün yurtiçi ve yurt dışında yüzlerce Simit Sarayı’nda 10.000 çalışanıyla her gün 650.000’e yakın misafire hizmet veriyor.

2002 yılında yola çıktığımızda aklımızda tek bir fikir vardı: Misafirlerimize günün her anında taptaze simitler sunabilmek. Geleneksel lezzetimizi önce tüm Türkiye’ye ardından da dünyaya tanıtmak ve tattırabilmek.
Her şey Mecidiyeköy’deki ilk dükkanımızda yaptığımız ilk simitle başladı. Heyecanla misafirlerimizi yani sizleri ağırladık. Hep sıcacık taptaze simitler hazırladık. Sizler de bizi hiç yalnız bırakmadınız. Çok sevdiniz ve bu sevginiz zamanla tüm Türkiye’ye yayıldı. Çünkü daima hamurumuzda dostluk vardı.
Anadolu’nun her köşesinde mis gibi simit kokan Simit Sarayları açıldı. Simitle birlikte yepyeni ürünler, farklı tatlar sunmak için gece gündüz çalıştık. Günün her anında hizmet verebilmek için menülerimizi zenginleştirdik. Atıştırmalık ve doyumluk yepyeni lezzetlerle ürün seçeneklerimizi arttırdık.
Zamanla lezzetimiz sınırları da aştı. Dünyanın dört bir yanına yayıldık. Her gün, 10.000 çalışanımızla Türkiye’de ve dünyada 650.000’e yakın misafirimize “Afiyet Olsun” diyoruz. Her sabah günün ilk simitlerini ilk günün heyecanıyla tepsilere diziyoruz.
Artık sadece Türkiye’nin değil dünyanın da büyüyen markası olma yolunda sizinle birlikte ilerliyoruz.

Anadolu’nun geleneksel lezzeti simiti önce tüm Türkiye’ye ardından da dünyaya tanıtmak amacıyla 2002 yılında ilk mağazasını açan Simit Sarayı, bugün yurtiçi ve yurt dışında yüzlerce Simit Sarayı’nda 10.000 çalışanıyla her gün 650.000’e yakın misafire hizmet veriyor.

Dünyanın ilk ve tek simit fabrikasında el değmeden üretilen farklı lezzetler, dünyanın dört bir köşesinde Simit Sarayı standartlarında misafirlere sunuluyor.
Dünyanın en yaygın gıda zinciri olma hedefiyle yola çıkan Simit Sarayı, zengin ürün gamı, yüksek teknolojiye sahip üretim tesisi, geniş kapasiteli soğuk zincir filosu ve sayısı her geçen gün artan Simit Sarayı’yla bu hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor.

Vizyon
Yenilikçi yaklaşımlarla Simit Sarayı’nı bir dünya markası yapmak.

Misyon
Tüm dünyayı simitle tanıştırmak.

Üretim Tesisi
Biz Kimiz?

Dünyanın ilk ve tek simit fabrikası olan İstanbul Samandıra’daki tesisimiz 2004 yılında kurulmuştur. TÜBİTAK onaylı 7.000 m²’lik fabrikamızda tüm ürünlerimiz Gıda Mevzuatı’na uygun olarak eldeğmeden hazırlanmaktadır. Üretimde kullanılan tüm malzemeler, Kalite Güvence Müdürlüğü denetimindeki en seçkin tedarikçilerden temin edilmektedir. ISO-9001, ISO-22.000 ve Helal Kalite Yönetim Sistemlerine uygun standartlarda üretim yapılan fabrikamızda üretilen unlu mamuller, dondurma ve limonata gibi ürünlerimiz -18 Cº’de dondurulmuş olarak yurt içine ve yurt dışına sevk edilmektedir. Simitmatik Online Sistemi üzerinden verilen siparişler ise, Tedarik Zinciri Yönetimi ile en kısa sürede yurtiçi ve yurtdışı şubelerimize ulaştırılmaktadır. Ar-Ge Departmanımız, tüketici alışkanlıklarını ve beklentilerini karşılamak, pazarın sürekli değişen ihtiyaç ve taleplerine hızlı cevaplar sunmak, yeni ürünler geliştirmek için inovasyon çalışmaları gerçekleştirmektedir.
Tuzla Organize Sanayi bölgesinde 2010 yılında 6.000 m²’lik alan üzerine kurulan bir diğer fabrikamız ise, donmuş kek ve pasta üretimi yapmaktadır. En yeni teknolojiler, son sistem ekipmanlar ve kaliteli hammaddelerle üretim gerçekleştiren tesis, güçlü alt yapısıyla sektörün önde gelen firmalarına hizmet vermektedir. BRC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi baz alınarak dizayn ve inşa edilen fabrikamız, aynı zamanda IFS Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı’na da uygundur.
Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2010 yılında kurulan 9.000 m²’lik Star Food Antalya Fabrikası ise; sandviç, kek çeşitleri, doğranmış meyve ve sebze salataları üretimi yapmaktadır. Taze ve pişmiş, dondurulmuş – ambalajlı günlük olarak hazırlanan ürünler, başta hava yolu catering şirketleri olmak üzere tüm iç pazara sunulmaktadır. Fabrikada ISO 9001 Kalite Yönetim ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri uygulanmaktadır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi