Bağcılar Güngören Sanayi sitesinin çehresi değişti

Bağcılar Güngören Sanayi sitesinin çehresi değişti

İstanbul Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Başkan Vekili İsmail Berber ile son yıllarda hayata geçirdikleri projeleri konuştuk.

Bağcılar Güngören Sanayi sitesinin çehresi değişti-Foto Galeri
-İsmail Bey kendiniz tanıtırmısınız?

- 1971 Trabzon doğumluyum. Çaykur Çay fabrikasından emekli işçi bir babanın 7 çocuğundan birisiyim. İlköğrenimimi Trabzon’un bir ilçesi olan Of’un Yazlık köyünde tamamladım. O zamanki geçim şartları ve ekonomik durum sebebiyle eğitimimi devam ettiremediğimden 1982’de Trabzon sanayide meslek hayatıma başladım. Trabzon sanayideki 8 yıllık bir deneyimin ardından 1989’da İstanbul’a gelerek çalışma ve uzmanlık alanımı belirleyen şasi ve dingil konularında faaliyet gösteren Eksan Kardeşler firmasını kurdum. 25 yılı aşkın bir tecrübeyle, İkitelli OSB merkez olmak üzere, Trabzon, İzmir ve Düzce’de bir faaliyet ağı oluşturdum, yine bu sene başladığımız bir projeyle Çerkezköy’de 6000m2 alan üzerine kurulu yeni bir fabrikanın inşaatına başladık. Ek olarak, kendi uzmanlık ve faaliyet konularında usta öğreticilik belgesine sahibim.  Bunların dışında, 4 dönemdir S.S Bağcılar-Güngören Çevresi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nde II. Başkan olarak görevimi sürdürmekteyim.

- İsmail Bey İkitelli Bağcılar Güngören Sanayi’nin hem Müteşebbis hem de Yönetim Kurulu Başkan Vekilisiniz. Dolayısıyla yükünüz daha ağır. Hedefler büyük ancak öncelikle Başkanlığınız döneminde yaptığınız çalışmaları özetler misiniz?
Görevde bulunduğumuz süre zarfında kooperatifimiz adına birçok çalışmamamız oldu, bu çalışmalarımızı;

- Organize Metro AVM 
- Beyaz Tower AVM
- Modern Spor Komleksi
- Camii İnşaatının tamamlanması
- Çıraklık Eğitim Merkezi (Türkiye’nin İlk Mesleki Eğitim Kurumu)
- Site Kanalizasyon Sisteminin Tamamen Yenilenmesi
- Çarşı Grubunun iyileştirme çalışmaları ve ortaklarımıza tapularının teslimi
- Güvenlik Kontrol Merkezi ve MOBESE Kamera Sistemi
- Yeni Otopark Alanları Oluşturulması
- Yol asfaltlama ve Kaldırım Yenileme Çalışmaları şeklinde özetleyebilirim.

-Sanayi de kaç tane işyeri vardır? Faaliyet alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?

1.620 işyeri mevcut. Bu işyerlerinin %40’lık kısmını oto tamircileri, %30’luk kısmını makine imalatçıları oluştururken, geri kalan kısımlar ise muhtelif.

- Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projeler var mı?

Dört dönemdir devam ettirdiğim görevim kısa süre sonra sona erecek, yeni dönemde aday olmayacağım için görevi başka bir iş ortağımız devralacak, görevde bulunduğumuz süre zarfında gerçekleştirdiğimiz projelerimize, görevi devralan ortaklarımızın yenilerini ekleyeceklerini umut ediyoruz, biz de bu arkadaşlara elimizden gelen desteği vereceğiz.
-Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İlave etmek istediğiniz bir şeyler var mı?

Temennim, Silivri ve Hadımköy’de İkitelli OSB gibi yeni iş sahalarının oluşturulması yönünde.  İkitelli OSB’de yaşanan iş sahası sorununun ancak bu şekilde çözüme kavuşturulacağını düşünüyorum. Bu temennimi de önemli mevkilerin bulunduğu toplantılarda da sık sık dile getiriyorum, umarım yeni atılımlar ve projeler alan konusunda iş ortaklarımıza yeni iş sahaları oluşturur.

  Bağcılar Güngören Sanayi sitesinin çehresi değişti-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi