​Aksaray Tarım Fuarına Hazırlanıyor

​Aksaray Tarım Fuarına Hazırlanıyor

Aksaray'da Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 2014 senesinde ilk defa gerçekleştirilen Tarım Fuarı'nın bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek.

Nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray'da 2014 senesinde bir ilke imzalayarak tarım fuarını başlatan Ziraat Odası Başkanlığı, hemen ananesel duruma getirdiği fuarı her yıl yeniliklerle gerçekleştiriyor.

Konuyla alakalı veriler verici Aksaray Ziraat Odası Başkanı Güvenilir Koçak, Tarım fuarının Aksaray ile özdeşleştiğini ifade ederek , "Aksaray'da 3'üncü tarım fuarını Allah müsaade verirse onuncu hafta ayın 18'inde açacağız.Artık Tarım Fuarı Aksaray ile özdeşleşti. Aksaray'da tarım fuarının gerçekleştirileceğini bütün çiftçilere, bütün komşu şehirlere duyurduk. Bugün itibari ile fuar kapsamında çalışmalarımız çabuk bir biçimde devam etmektedir . Bu seneki fuarımıza 111 farklı şirket teşrif edecek .

İstanbul, İzmir, Kocaeli benzeri büyük şehirlerinde arasında yer aldığı pekçok il fuarımıza teşrif edecek . Ben şuna inanıyorum ki, Ziraat Odası tarafından yapılmış olan 3'üncü tarım fuarına çok güzel bir katılım olacak. Konya tarım fuarından sonra da Aksaray tarım fuarı İç Anadolu'nun en güzel tarım fuarı oldu . Bütün üreticilerimize, bütün çiftçilerimize sesleniyorum. Tümü fuarımızı kesinlikle ziyaret etsin. Fuarı açmaktaki emelimiz , üretici rençperlerimizin yeni çıkan makine ve ekipmanları yerinde birebir görerek bizzat işine göre en iyi olanını almasını, imalatını artırmasını sağlamak. Geçen sene 50 bin dolaylarında ziyaretçimiz vardı. Bu senede 80 bin dolaylarında katılım bekliyoruz" diye konuştu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi