Kuaşadasında Fuar Heyecanı başlıyor

Kuaşadasında Fuar Heyecanı başlıyor

Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech Fair Platform), Perşembe günü Kuşadası-Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy hedeflerinin ilçede turizmi 12 ay canlı tutmak olduğunu belirterek, fuarın kış ortasında yaz dopingi yapacağını söyledi.

Efes Kongre Merkezi’nde 18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği, Türkiye Aşçılar Federasyonu, TÜRSAB işbirliğinde Platform Fuarcılık tarafından düzenlenecek Aegean Hosttech, sektörün nabzını tutacak. Türkiye’nin her yerinden konaklama ve ağırlama tesislerinin tüm ekipman ve hizmetlerini karşılamaya yönelik fuar, 300 katılımcı firmaya ev sahipliği yapacak. Fuar bünyesinde düzenlenecek Ege Turizm Zirvesi de sektöre yön verecek.

- "Sektör kendini yenileme fırsatı bulacak"

Kuşadası’nın 50 bini geçen yatak kapasitesi, 50 bin yazlık konut ve 10 bin kişilik kongre merkeziyle Türkiye’nin ön önemli turizm merkezlerinden olduğunu söyleyen Kaymakam Muammer Aksoy, "Kruvaziyer turizminde öndeyiz. Kongre merkezinde de ilk sırada olma hedefimiz var" dedi. Aegean Hosttech’in hem sökterdeki yeniliklerin görücüye çıkacağını hem de sektör temsilcilerinin buluşturacağını söyleyen Aksoy, "Ayrıca rekabet gücünü artırmaya yönelik sektörün kendilerini yenileme imkanı da sağlanacak. Bizler de turizm açısından sıkıntılı olan bu aylarda turizm sektörünün temsilcilerini, Kuşadası’nda ağırlamaktan mutluluk duyacağız" dedi.

Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarın Rusya kriziyle başlayan sektördeki rota arayışında da ışık tutacağına dikkat çekerek fuar bünyesinde gerçekleşecek 4 oturumun bunda büyük etkisi olacağını söyledi. Ceylan, "Zirvedeki oturumlar aslında neyi nasıl yapmamız gerektiği konusundaki tüm sis perdelerini aralayacak. Sektör aradığı çıkışın, ip uçlarını bu zirvedeki oturumlarda bulacak. Zirve turizmdeki yeni rotanın ipucunu vermekle kalmayacak aynı zamanda güçbirliği çağrısını da ortaya koyacak. Türk turizminin kalbi, doğduğu yerde Kuşadası’nda atacak" dedi.

Fuarda ilk defa "Ege Şefler Şampiyonası" ile 2. Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası düzenlenecek. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği, Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği’nin desteğiyle düzenlenecek yarışmaların jürileri arasında ise Dünya Şefler Birliği Kıtalararası Başkanı Thomas A. Guler, Avrupa Sorumlusu Christos Gkotsis ve Dünya Master Şefler Birliği Eş Başkanı Gary Filbey’de olacak. Böylece Ege mutfağının ve lezzetlerinin dünya çapında tanıtımı yapılmış olacak. TAFED Milli Takım Direktörü Öğr. Gör. Şef Emrah Köksal Sezgin, "Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir sistemle her kategoride yarışmacılarımıza kullanımı mecburi sürpriz 3’er malzeme vereceğiz. Bu tüm katılımcılarımızın yaratıcılıklarını ve hünerlerini sergilemede onları zorlayacak ve yarışmanın da çok daha adaletli olmasını sağlayacak. Hak edenin ve en önemlisi de mutfağımızın kazanacağı bu eğlenceli yarışmaya herkesi bekliyoruz" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi