​Türk Balıkçılar Bremen Uluslararası Balık Fuarı'nda

​Türk Balıkçılar Bremen Uluslararası Balık Fuarı'nda

Almanya'da balık, su mahsulleri ve bu ürünlerin işleme ile ambalaj makineleri sergilenen tek fuar olarak malum Bremen Uluslararası Balık Fuarı'na dahil olan Türk firmaları, ürünlerini tanıtarak ihracatlarını artırmayı amaçlıyor .

Bremen Uluslararası Balık Fuarı'na dahil olan Su Mahsulleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel burada yaptığı bildiride , Ülkemiz'de üretilen su ürünlerinin, Almanya'ya ihracatının her geçtiğimiz gün arttığını ifade etti . Almanların balığı sevdiğini dile getiren İşliel, "Almanya Ülkemiz için büyük bir pazar .En fazla 4 gündelik bir yolculukla kıtır balık Almanya'ya erişiyor . Almanlar bilhassa çipura balığını çok seviyor ve tüketiyor" diye konuştu .

Kılıç Holding Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan da fuarın kendileri için oldukça başarılı geçtiğini belirterek , " Çok hoşnut kaldığımız Bremen Fuarı'na bu 4. katılışımız. Balık çeşitlerimizi de arttırdık. Çipura ve levrekin yanında alabalık ve kaya levreğinin yanına mavi yüzgeçli orkinos balığını da ilave ettik " diye sohbet etti .

Abalıoğlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemin İşsever ise şirket olarak üretimlerinin yüzde 80'ini Avrupa'ya ihraç ettiklerine işaret ederek, şunları söyledi:"Balık yemi uzantısında artık balık üreten firmayız. Balıkta son zamanlarda kritik yatırımlar inşa ederek hatırı sayılır hale geldik. an itibariyle , alabalık, çipura ve levrekte en kuvvetli firmalardan birisiyiz. Senede 10'ar bin ton çipura ve levrek üretim kapasitemiz var. Üretimmiizin yüzde 80'nini bilhassa Avrupa'ya ihrac etmekteyiz. Kıtır ve dondurulmuş olarak. Son bir senedir balıklarımızı füme olarak da göndermekteyiz. Bu meydanda 10 milyon dolar değerinde tesisimiz bitmiş durumda. Fuara katılma amacımız belli bir süre da bu yeni tesisimizi tanıtmak. Amaca yönelik bir pazar olarak Bremen Fuar'ını önemsiyoruz."

Bremen Fuarı Müdürü Peter Schneider, İspanya ve Ülkemiz'den dahil olan firmalarda artış olduğunu belirterek, fuara ilginin yoğun olduğunu ifade etti .Bu yıl 15. kez kapılarını açan fuarda 22 ülkeden yaklaşık 230 şirket yer alıyor.Fuarda Ülkemiz'yi Su Mahsulleri Tanıtım Grubu'nun (STG) yanında Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil, Kılıç Deniz Mahsulleri Imalatı ve Ticaret, Fatih Polyester Turizm Gıda ve Sanayi ile PENTA Su Mahsulleri firması temsil ediyor. Fuara, çoğu ticari amaçlı 11 bin ziyaretçi bekleniyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi