​Türk Balıkçılar Bremen Uluslararası Balık Fuarı'nda

​Türk Balıkçılar Bremen Uluslararası Balık Fuarı'nda

Almanya'da balık, su mahsulleri ve bu ürünlerin işleme ile ambalaj makineleri sergilenen tek fuar olarak malum Bremen Uluslararası Balık Fuarı'na dahil olan Türk firmaları, ürünlerini tanıtarak ihracatlarını artırmayı amaçlıyor .

Bremen Uluslararası Balık Fuarı'na dahil olan Su Mahsulleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel burada yaptığı bildiride , Ülkemiz'de üretilen su ürünlerinin, Almanya'ya ihracatının her geçtiğimiz gün arttığını ifade etti . Almanların balığı sevdiğini dile getiren İşliel, "Almanya Ülkemiz için büyük bir pazar .En fazla 4 gündelik bir yolculukla kıtır balık Almanya'ya erişiyor . Almanlar bilhassa çipura balığını çok seviyor ve tüketiyor" diye konuştu .

Kılıç Holding Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan da fuarın kendileri için oldukça başarılı geçtiğini belirterek , " Çok hoşnut kaldığımız Bremen Fuarı'na bu 4. katılışımız. Balık çeşitlerimizi de arttırdık. Çipura ve levrekin yanında alabalık ve kaya levreğinin yanına mavi yüzgeçli orkinos balığını da ilave ettik " diye sohbet etti .

Abalıoğlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemin İşsever ise şirket olarak üretimlerinin yüzde 80'ini Avrupa'ya ihraç ettiklerine işaret ederek, şunları söyledi:"Balık yemi uzantısında artık balık üreten firmayız. Balıkta son zamanlarda kritik yatırımlar inşa ederek hatırı sayılır hale geldik. an itibariyle , alabalık, çipura ve levrekte en kuvvetli firmalardan birisiyiz. Senede 10'ar bin ton çipura ve levrek üretim kapasitemiz var. Üretimmiizin yüzde 80'nini bilhassa Avrupa'ya ihrac etmekteyiz. Kıtır ve dondurulmuş olarak. Son bir senedir balıklarımızı füme olarak da göndermekteyiz. Bu meydanda 10 milyon dolar değerinde tesisimiz bitmiş durumda. Fuara katılma amacımız belli bir süre da bu yeni tesisimizi tanıtmak. Amaca yönelik bir pazar olarak Bremen Fuar'ını önemsiyoruz."

Bremen Fuarı Müdürü Peter Schneider, İspanya ve Ülkemiz'den dahil olan firmalarda artış olduğunu belirterek, fuara ilginin yoğun olduğunu ifade etti .Bu yıl 15. kez kapılarını açan fuarda 22 ülkeden yaklaşık 230 şirket yer alıyor.Fuarda Ülkemiz'yi Su Mahsulleri Tanıtım Grubu'nun (STG) yanında Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil, Kılıç Deniz Mahsulleri Imalatı ve Ticaret, Fatih Polyester Turizm Gıda ve Sanayi ile PENTA Su Mahsulleri firması temsil ediyor. Fuara, çoğu ticari amaçlı 11 bin ziyaretçi bekleniyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi