​BTSO, Üyelerini Paris’deki Texworld fuarına Taşıdı

​BTSO, Üyelerini Paris’deki Texworld fuarına Taşıdı

Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda Küresel Fuar Acentesi Projesi’ni hayata geçiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerini dünyanın en prestijli fuarlarına taşımayı sürdürüyor.

Bursa iş dünyası temsilcileri, tekstil sektöründeki yenilikleri ve işbirliği fırsatlarını araştırmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’te buluştu.Paris, tekstil sektöründe iki önemli fuara birden ev sahipliği yapıyor. Tekstil, kumaş, hazır giyim, aksesuar ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren katılımcıları bir araya getiren Texworld, 14 – 18 Şubat 2016 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlarken, pek çok özellikte binlerce kumaşın sergilendiği Premiere Vision ise 15-18 Şubat tarihleri arasında düzenleniyor. Yılda iki kez gerçekleştirilen fuarlara Bursa iş dünyası da BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi ile yoğun katılım gösterdi. Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Emin Akça ile Bursa iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyette 80 kişi bulunuyor. Texworld Fuarı’nın heyet başkanlığını BTSO 25. Komite Başkanı Beyhan Cambaz, Premiere Vision Fuarı’nın heyet başkanlığını ise Meclis Üyesi Berna Aşıroğlu yapıyor.

PARİS’TE YOĞUN PROGRAM

Fuar kapsamında sektördeki gelişmeleri inceleyen Bursa iş dünyası temsilcileri, KOSGEB’in sunmuş olduğu destekler kapsamında dünya devi firmaların temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri yapma fırsatı bulacak. Fuar programında ayrıca çeşitli kurum ziyaretleri de bulunuyor. BTSO heyeti, Paris’te tekstil ve moda alanında yer alan işletmeleri geliştirmek ve desteklemek amacıyla faaliyet gösteren Tekstil Sanayicileri Birliği ile 65 farklı ülkede toplam 168 noktada çalışmalar yürüten MÜSİAD Paris Şubesi’ni ziyaret edecek. Protokol üyeleri ayrıca Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ile bir araya gelecek.

“ÜYELERİMİZİ PRESTİJLİ FUARLARLA BULUŞTURMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Paris’teki ilk gün etkinliği kapsamında protokol üyeleri ile birlikte Texworld Fuarı’nda stant açan Bursalı firmaları ziyaret eden BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, firmalara başarı diledi. BTSO olarak Bursalı firmaların dünyadaki yenilikleri yakından takip etmelerini istediklerini ve bu kapsamda Küresel Fuar Acentesi Projesi’ni üyelerinin hizmetine sunduklarını belirten Başkan Burkay, “2 yıl içerisinde 60’a yakın fuar organizasyonu gerçekleştirdik. Bu fuarlarımıza yaklaşık 2 bin 500 üyemiz katıldı. Bu yıl da en prestijli fuarlara katılarak Bursa’mızın ve ülkemizin ticaret hacmine daha fazla katkı sağlayacağız. Her yıl 3 bin üyemizi dünyanın en önemli buluşmalarına taşımak istiyoruz. Fuarın, firmalarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de fuara katılan firmalara başarı dileklerinde bulundular.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi